‘Askerler seçime girmemizi engelledi’ diyen Önder Aksakal: Tuncay Özkan’ı binadan çıkarken gördüm, ifadesi ‘size neler yaparım’ der gibiydi

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal 2007 seçimlerine askerler tarafından sokulmadıklarını iddia etti. Aksakal, Zeki Sezer bunu doğruladığını öne sürerek "Tuncay Özkan'ı parti binasından çıkarken gördüm. İfadesi size neler yaparım der gibiydi" dedi. 

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal 2007 seçimlerine askerler tarafından sokulmadıklarını iddia etti. Aksakal, Zeki Sezer bunu doğruladığını öne sürerek “Tuncay Özkan’ı parti binasından çıkarken gördüm. İfadesi size neler yaparım der gibiydi” dedi.

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 2007’de seçimlere sokulmadıkları iddiasını yineleyerek, “O dönem Genel Başkan Zeki Sezer, ‘Seçime girmemizi istemiyorlar’ dedi. ‘Askerler mi?’ diye sorduğumda kafasını sallayarak onayladı” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu’ndan DSP açıklaması

Önder Aksakal

Türkiye’nin yerel yöneticilerini belirlemek için sandığa gideceği 31 Mart seçimlerinin en çok konuşulan partisi, eski Başbakan Bülent Ecevit’in kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti (DSP) oldu. Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kararını beklemeden DSP’ye geçmesinin ardından CHP’nin aday göstermediği bir çok belediye başkanı ve aday adayı DSP’nin yolunu tuttu.

DSP’den şok eden sözler: “CHP kapatılmalı”

İktidara yakın medyada DSP’den ‘gerçek sol’ olarak bahsedilirken, CHP kanadından da DSP’ye ‘iktidara hizmet etme’ suçlaması yöneltildi.
RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, hem yerel seçim sürecini değerlendirerek partisine yönelik eleştirileri yanıtladı hem de geçmişte yaşanan ve çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi.

“SÖZCÜ ZEYBEKÇİ’Yİ TAM SAYFA YAYINLADI”

Türkiye’nin 433 noktasında seçime gireceklerini belirten Aksakal, iktidara yakın medya tarafından kendilerine gösterilen ilgiye ilişkin “Eğer ortada bir ayıp varsa AKP iktidarına karşı siyaset yapan DSP’yi aynı istikametteki medya kuruluşlarının ısrarla görmemiş olmasıdır. Aynı eleştiriyi diğer tarafa da yapabiliriz. Sözcü, AKP’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci’yi tam sayfa verdi” diye konuştu.

DSP’den CHP’ye bu kez çok büyük darbe!

ZEKİ SEZER’E 2007 YANITI

Aksakal, “2007’de DSP seçime sokulmamıştır” sözleri üzerine konuşan eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’in “Sayın Aksakal’ın söylediği gibi birileri bizi 2007 seçimlerine sokmamış değil. Tam tersi biz bir görev olarak ve Türkiye bugün geldiği duruma gelmesin diye toplumdan gelen yoğun istek üzerine CHP ile iş birliği yaptık. Üstelik bu karar parti meclisinden geçerken Sayın Aksakal’ın da olumlu oy kullandığını hatırlıyorum” sözlerini de yanıtladı.
“Ben yeni bir polemiğin içine düşmek istemem ama hepimiz reel siyaset yapıyoruz. Sayın Sezer 2009 yılında DSP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmişti. Tam 10 yıl önceydi. Bu süre zarfında DSP genel merkezine bir kez dahi adım atmamıştır” diyen Aksakal, şunları anlattı:

“ASKERLER Mİ?’ DEDİM, KAFASINI SALLADI”

“Ecevit’in koltuğunda oturan bir kişi olarak doğru olmayan hiçbir konuyu kamuoyu gündemine taşımadım. Bu hadiseyi de bizzat Zeki Sezer’den dinlediğim için paylaştım. Kimler baskı yapıldığını söylemişti. Oyumuz da o dönemde yüksek noktalara çıkmıştı. ‘Seçimlere girmemizi istemiyorlar’ dedi. ‘Kim istemiyor’ dedim ses çıkarmadı. ‘Askerler mi?’ dedim. Başını sallayarak onayladı. İsimleri sonra başkanlık kurulunda görev yapan arkadaşlardan öğrendim. Tuncay Özkan’ı parti binasından çıkarken gördüm. İfadesi size neler yaparım der gibiydi.”

Programın tamamı için tıklayınız. 

Erdoğan’ın “Nerede kaldı bu süt?” sorusuna İmamoğlu’ndan cevap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a”Sayın Cumhurbaşkanının bahsettiği süt dağıtımı 100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Bizim dönemimizde veren el, alan eli görmeyecek. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz” diyerek cevap verdi.

AKP’li vekilden AKİT muhabirine: “Sen benim hakkımda nasıl haber yaparsın lan”

Gerici Yeni Akit’in web sitesi muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir’in, kumar oynarken görüntüledikleri AKP’li isimlerin saldırısına uğradıkları iddia edildi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Rahşan Ecevit, Devlet Mezarlığı’nda eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.
209,996BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et