‘Askerler seçime girmemizi engelledi’ diyen Önder Aksakal: Tuncay Özkan’ı binadan çıkarken gördüm, ifadesi ‘size neler yaparım’ der gibiydi

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal 2007 seçimlerine askerler tarafından sokulmadıklarını iddia etti. Aksakal, Zeki Sezer bunu doğruladığını öne sürerek "Tuncay Özkan'ı parti binasından çıkarken gördüm. İfadesi size neler yaparım der gibiydi" dedi. 

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal 2007 seçimlerine askerler tarafından sokulmadıklarını iddia etti. Aksakal, Zeki Sezer bunu doğruladığını öne sürerek “Tuncay Özkan’ı parti binasından çıkarken gördüm. İfadesi size neler yaparım der gibiydi” dedi.

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 2007’de seçimlere sokulmadıkları iddiasını yineleyerek, “O dönem Genel Başkan Zeki Sezer, ‘Seçime girmemizi istemiyorlar’ dedi. ‘Askerler mi?’ diye sorduğumda kafasını sallayarak onayladı” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu’ndan DSP açıklaması

Önder Aksakal

Türkiye’nin yerel yöneticilerini belirlemek için sandığa gideceği 31 Mart seçimlerinin en çok konuşulan partisi, eski Başbakan Bülent Ecevit’in kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti (DSP) oldu. Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kararını beklemeden DSP’ye geçmesinin ardından CHP’nin aday göstermediği bir çok belediye başkanı ve aday adayı DSP’nin yolunu tuttu.

DSP’den şok eden sözler: “CHP kapatılmalı”

İktidara yakın medyada DSP’den ‘gerçek sol’ olarak bahsedilirken, CHP kanadından da DSP’ye ‘iktidara hizmet etme’ suçlaması yöneltildi.
RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, hem yerel seçim sürecini değerlendirerek partisine yönelik eleştirileri yanıtladı hem de geçmişte yaşanan ve çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi.

“SÖZCÜ ZEYBEKÇİ’Yİ TAM SAYFA YAYINLADI”

Türkiye’nin 433 noktasında seçime gireceklerini belirten Aksakal, iktidara yakın medya tarafından kendilerine gösterilen ilgiye ilişkin “Eğer ortada bir ayıp varsa AKP iktidarına karşı siyaset yapan DSP’yi aynı istikametteki medya kuruluşlarının ısrarla görmemiş olmasıdır. Aynı eleştiriyi diğer tarafa da yapabiliriz. Sözcü, AKP’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci’yi tam sayfa verdi” diye konuştu.

DSP’den CHP’ye bu kez çok büyük darbe!

ZEKİ SEZER’E 2007 YANITI

Aksakal, “2007’de DSP seçime sokulmamıştır” sözleri üzerine konuşan eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’in “Sayın Aksakal’ın söylediği gibi birileri bizi 2007 seçimlerine sokmamış değil. Tam tersi biz bir görev olarak ve Türkiye bugün geldiği duruma gelmesin diye toplumdan gelen yoğun istek üzerine CHP ile iş birliği yaptık. Üstelik bu karar parti meclisinden geçerken Sayın Aksakal’ın da olumlu oy kullandığını hatırlıyorum” sözlerini de yanıtladı.
“Ben yeni bir polemiğin içine düşmek istemem ama hepimiz reel siyaset yapıyoruz. Sayın Sezer 2009 yılında DSP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmişti. Tam 10 yıl önceydi. Bu süre zarfında DSP genel merkezine bir kez dahi adım atmamıştır” diyen Aksakal, şunları anlattı:

“ASKERLER Mİ?’ DEDİM, KAFASINI SALLADI”

“Ecevit’in koltuğunda oturan bir kişi olarak doğru olmayan hiçbir konuyu kamuoyu gündemine taşımadım. Bu hadiseyi de bizzat Zeki Sezer’den dinlediğim için paylaştım. Kimler baskı yapıldığını söylemişti. Oyumuz da o dönemde yüksek noktalara çıkmıştı. ‘Seçimlere girmemizi istemiyorlar’ dedi. ‘Kim istemiyor’ dedim ses çıkarmadı. ‘Askerler mi?’ dedim. Başını sallayarak onayladı. İsimleri sonra başkanlık kurulunda görev yapan arkadaşlardan öğrendim. Tuncay Özkan’ı parti binasından çıkarken gördüm. İfadesi size neler yaparım der gibiydi.”

Programın tamamı için tıklayınız. 

En çok okunan haberler

Emine Bulut’un katiline ‘kahraman’ diyen başkan için harekete geçildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Genel Başkanı Muhammet Özen hakkında suç duyurusunda bulunacak

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Görevden alınan Adnan Selçuk Mızraklı: Biz İstanbul’a can suyu verdik, İmamoğlu’yu Diyarbakır’da görmek onur verir

Diyarbakır'da, İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla kayyım atanmasına yönelik gösteri ve protestolar devam ederken, görevinden alınan Diyarbakır Belediyesi Eş Genel Başkanı Selçuk Mızraklı, 31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimlerinde İstanbul'a can suyu verdiklerini ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yu Diyarbakır'da görmenin onur vereceğini söyledi.

Katil ‘gider paşa gibi yatarım’ diye mesaj atmış

Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının gözleri önünde öldüren eski eşi Fedai Varan’ın cinayetten kısa bir süre önce Bulut’a ‘Gider paşa gibi yatarım, hiç sıkıntı değil’ diye mesaj attığı ortaya çıktı.

Canice öldürülen Emine Bulut’un kardeşinden kan donduran sözler

Kırıkkale'de geçen Pazar günü eski eşi F.B. tarafından 10 yaşındaki kız çocuğunun yanında bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut'un kardeşi Kazım Bulut, "Belinde devamlı ekmek bıçağı ile geziyormuş. Her oturduğuna da anlatıyormuş zaten. Ağabeylerini öldüreceğim, babalarını öldüreceğim diye. Ablama bıçağı vurduktan sonra da babamı aramış. Seni de öldüreceğim bekle geliyorum. diye. Sonra yarım saat sonra yakalanıyor." dedi.

İdlib’den sorumlu generaller TSK’dan istifa etti

İdlib'den sorumlu tümenin komutan ve komutan yardımcısının da aralarında bulunduğu 5 general YAŞ kararlarını protesto etmek için TSK'ye istifa dilekçesi verdi.

Trabzonspor taraftarları Emine Bulut için yapılan saygı duruşuna uymadı

Trabzonsporlu taraftarlar eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut için yapılan saygı duruşu sırasında tezahürat yaparak üçlü çekti.

‘Faizden uzak durun’ diyen Diyanet’in faiz geliri arttı!

‘Faizden uzak durun’ çağrısı yapan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın faizden elde ettiği gelir dikkat çekti.

‘İstanbul’un bölücü örgütün temsilcilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Üniversite hastanesine başhekim olarak veteriner atadılar!

CHP’li eski vekil Çetin Bilgir, Kars Kafkas Hastanesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Yakup Baykaş izne çıkınca yerine atanan vekilin veteriner olduğunu söyledi.

Karşıyaka kadar büyük bir alan yandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1 hafta önce Karabağlar ilçesinde başlayan ve 53 saatte kontrol altına alınan yangında yaklaşık 5 bin hektarlık alanın etkilendiğini, yani yaklaşık olarak İzmir'in Karşıyaka ilçesi büyüklüğünde alanın yandığını açıkladı.

CHP milletvekili Ali Şeker ve CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner’den Ahmet Türk’e ziyaret

CHP milletvekili Ali Şeker ve CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner, kayyum darbesi ile görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ü ziyaret etti.

“Kadınların kot pantolon giymesi günah” deyip, Diyanet’ten kovulan İhsan Şenocak lise açıyor

Diyanet'ten kovulan İhsan Şenocak’ın kurucusu olduğu İFAM özel lise açıyor. İFAM’ın açacağı lisede Arapça ağırlıklı dersler olacak. Şenocak kadınlara yönelik sözleri nedeniyle tepki çekmişti.