Armağan Çağlayan: Diyaneti, büyük kazıklamışlar

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan video için ödediği rakama bir tepki de “TV prodüktörü, editör ve avukat Aramağan Çağlayan’dan geldi. Çağlayan “Diyanet büyük kazıklamış” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan videolar için  yaptığı ihale ortaya  çıktı. İhaleyi “Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketi” kazandı ve toplam 295 bin TL ödendi. Aynı şirkete bir ay önce de Diyanet’in “III. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Organizasyon İşi” başlığıyla yaptığı ihaleyi  de kazandığı tespit edildi. Diyanet bu ihale için de şirkete 265 bin TL ödedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan video için ödediği rakama, TV prodüktörü, editör ve avukat Aramağan Çağlayan da tepki gösterdi.  Çağlayan, Diyanet’in kamu spotu için ihale usulu ile ödediği rakam için “Hangi prodüksiyon şirketi çektiyse büyük kazıklamış diyaneti” dedi.  Çağlayan sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı: “Diyanet 60 saniyelik kamu spotu için 295.000 TL Ödemiş. Hangi prodüksiyon şirketi çektiyse büyük kazıklamış diyaneti. Gördüğüm filmin maliyeti, 20.000 ile 25.000 arasında değişir. Eksiği vardır fazlası yoktur! “

Diyanet’in “gözdesi” Mois İletişim

Mois İletişim Şirketi’nin Diyanet’in “gözde” şirketlerinden olduğu da öğrenildi. Şirket Diyanet’in Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda düzenlediği “Yanımızda Olan Birileri Var” kampanyasını da hazırladı. Şirket Diyanetin Sıfır Atık Projesi ile Cumhurbaşkanlığı’nın “Zamanını Aşan Medeniyet Özbekistan Sergi ve Sempozyumu’nun” iletişim ve etkinliklerini hazırladı. Şirket aynı zamanda Diyanet Vakfı’nın reklam filmleri ile sosyal medya çalışmalarını yapıyor. HDP Milletvekili ve Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adıyla hazırladığı kamu spotuyla ilgili Meclis’e soru önergesi sundu.

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,629BeğenenlerBeğen
4,582TakipçilerTakip Et