Pazar / 5 Temmuz 2020

Armağan Çağlayan: Diyaneti, büyük kazıklamışlar

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan video için ödediği rakama bir tepki de “TV prodüktörü, editör ve avukat Aramağan Çağlayan’dan geldi. Çağlayan “Diyanet büyük kazıklamış” dedi.

207,025BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan videolar için  yaptığı ihale ortaya  çıktı. İhaleyi “Mois İletişim Ve Etkinlik Yönetimi Reklam Tanıtım Organizasyon Danışmanlık Şirketi” kazandı ve toplam 295 bin TL ödendi. Aynı şirkete bir ay önce de Diyanet’in “III. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Organizasyon İşi” başlığıyla yaptığı ihaleyi  de kazandığı tespit edildi. Diyanet bu ihale için de şirkete 265 bin TL ödedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından paylaştığı ve tartışmalara neden olan video için ödediği rakama, TV prodüktörü, editör ve avukat Aramağan Çağlayan da tepki gösterdi.  Çağlayan, Diyanet’in kamu spotu için ihale usulu ile ödediği rakam için “Hangi prodüksiyon şirketi çektiyse büyük kazıklamış diyaneti” dedi.  Çağlayan sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı: “Diyanet 60 saniyelik kamu spotu için 295.000 TL Ödemiş. Hangi prodüksiyon şirketi çektiyse büyük kazıklamış diyaneti. Gördüğüm filmin maliyeti, 20.000 ile 25.000 arasında değişir. Eksiği vardır fazlası yoktur! “

Diyanet’in “gözdesi” Mois İletişim

Mois İletişim Şirketi’nin Diyanet’in “gözde” şirketlerinden olduğu da öğrenildi. Şirket Diyanet’in Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda düzenlediği “Yanımızda Olan Birileri Var” kampanyasını da hazırladı. Şirket Diyanetin Sıfır Atık Projesi ile Cumhurbaşkanlığı’nın “Zamanını Aşan Medeniyet Özbekistan Sergi ve Sempozyumu’nun” iletişim ve etkinliklerini hazırladı. Şirket aynı zamanda Diyanet Vakfı’nın reklam filmleri ile sosyal medya çalışmalarını yapıyor. HDP Milletvekili ve Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adıyla hazırladığı kamu spotuyla ilgili Meclis’e soru önergesi sundu.

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İmamoğlu, Halk Ekmek’in hizmetlerinin önüne geçen Salih Bekaroğlu’nun görevine son verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu'nun Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu'nu görevden aldığı öğrenildi. 

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.
207,025BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et