“Arınç Erdoğan’ı tehdit etti”

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk, AKP içinde deşifre olan Bylock'çuların bir "kalkışma" yapabileceğini öne sürdü.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk, AKP içinde deşifre olan Bylock’çuların bir “kalkışma” yapabileceğini öne sürdü. Öztürk ayrıca, Bülent Arınç’ın Erdoğan’ı daha önce “Ben daha kral çıplak demedim” sözleriyle tehdit ettiğini de iddia etti.

YAŞ’ta tasfiye olacaklarını anlayan FETÖ’cü komutanların 15 Temmuz darbe girişimini öne aldığını hatırlatan Hasa Öztürk, benzer bir durumun AKP içinde tasfiye olmayı bekleyen Bylock’çular için de gererli olduğunu belirterek “bir süre sonra tasfiye edileceklerini biliyorlarsa, Ak Parti içinde bir “kalkışma” olur mu?” diye sordu.

İşte Hasan Öztürk’ün yazısının ilgili bölümü:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık mücadelesinde geliştirdiği tavırları sorgulayan çevreler bu üstü kapalı “eleştiri” ve saldırıyı devam ettirebilecekler mi?

Soruyu sormamızın sebebi şudur. 28 Şubat 2015’te Dolmabahçe Sarayı’nda bir fotoğraf verilmişti. Akabinde “İzleme Komitesi’nin isimleri belli oldu” şeklinde haberler yayınlanmıştı.

Bütün bu olup bitenleri Cumhurbaşkanımız Erdoğan itiraz etmiş, eleştirmişti.

O dönemde Hükümet Sözcüsü olan Bülent Arınç dayanamayıp şöyle cümleler kurmuştu;

”(Bundan hoşlanmadım, hoşuma gitmedi, soğuk veya sıcak karşıladım) beyanları (Erdoğan’ın sözleri) kendi hissi beyanlarıdır. Sorumluluk hükümetin üstündedir, bunları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz. (…) Sayın cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimiz için bu konuşmaları hükümetimiz adına değil ama kendisini yıpratabilir diye düşünüyoruz.” (21 Mart 2015 gazeteler)

Arınç, bu çıkışının ardından serinlememiş olacak ki daha da ileri gitti.

Ve “Ben henüz daha Kral çıplak demedim” diyerek tehdit kokan bir cümle daha kurdu.

Sonuç malum…

Bugün ekonomi kılıcını bileklerimize çalanların cankurtaran olarak hazırladıkları ne kadar sabırlılar bilmiyoruz.

Geçmişte Bülent Arınç’ın “Ben daha kral çıplak demedim” diye çıkış yaptığı ve “yol arkadaşım” dediği Cumhurbaşkanımızı açıkça tehdit ettiği bir süreç yaşadık.

Bugün yeni Bülent Arınçlar çıkar mı bilmiyorum.

 

Çıkarsa, onun kadar cüretkar cümleler kurar mı, bilmiyorum.

Bildiğim bir şey var, “içeride” bazıları gazlı bezle bileklerimizi sarmak için oldukça “teşni” görünüyor.

BYLOCK’CU AK PARTİLİLER Mİ

ByLock’cu Ak Partililer diye bir söylenti son günlerde yine kulaktan kulağa dolaşır oldu. Ak Parti içindeki FETÖ’cülerin temizlenmesi ve tespit edilmesi için yapılan çalışmaların bir kısmına vakıfım. Epeyce mesafe de alınmış görünüyor.

Ancak ByLock’cu Ak Partililer meselesinin köpürtülüyor olması başka bir meseleyi hatırlatıyor.

15 Temmuz Darbe Teşebbüsü’nün aslında saat 03’te planlandığı, hatta o tarihte değil daha ileri bir tarihte yapılacağı da söyleniyordu. Ne var ki Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) tasfiye olacaklarını anlayan FETÖ’cüler darbenin hem tarihini hem saatini öne almışlardı.

Bunu neden hatırlattım söyleyeyim:

“Eğer ByLock’cu Ak Partililer varsa… Deşifre olmuşlarsa ve bir süre sonra tasfiye edileceklerini biliyorlarsa, Ak Parti içinde bir “kalkışma” olur mu?” sorusu aklıma düştüğü için.”

Son Haberler