Ankete katılanların yüzde 62,5’sinden Erdoğan’a mesaj var!

Piar Araştırma'nın aboneleri ile yaptığı anket, yurttaşların AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve tek adam sistemine olan güvensizliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Ankete katılanların yüzde 62,5'i "Parlamenter sistem geri gelmeli" derken, "Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Recep Tayyip Erdoğan'a oy verir misiniz?" sorusuna yüzde 54,7 oranında "Kesinlikle vermem" yanıtı geldi.

Piar Araştırma 6 -11 Temmuz 2019 tarihleri arasında 2 bin 460 kişi ile aboneleri için anket yaptı. Araştırmanın Türkiye genelini temsil eden 26 ilde gerçekleştirildiğini belirten Piar Araştırma, hata payının yüzde 2,4 olduğunu belirtti.

Ankette başkanlık sistemi problemi ve Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin sorulara yanıt aradı.

“Başkanlık sistemi 1 yılını doldurdu. Başkanlık sisteminin devamı ile ilgili bir referandum olsa hangi seçeneği tercih edersiniz?” sorusuna yüzde 62,5 oranında “Parlamenter sistem geri gelmeli”, yüzde 26 oranında “Başkanlık sistemi devam etmeli” yanıtı verildi. “Fikrim yok” diyenlerin oranı ise yüzde 11,5 oldu.

YÜZDE 54 ‘ERDOĞAN’A KESİNLİKLE OY VERMEM’ DİYOR

Ankette abonelere sorulan bir diğer soru “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Recep Tayyip Erdoğan’a oy verir misiniz?” şeklinde oldu. Ankete katılanların yüzde 54,7’si “Kesinlikle oy vermem” yanıtını verirken yüzde 36,3’ü ise “Kesinlikle oy veririm” dedi. “Diğer adaylara bağlı” diyenlerin oranı ise yüzde 9,0 oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,916BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et