Perşembe / 26 Kasım 2020

Ankara’da seçime saatler kala kirli tezgah!

Ankara’nın işlek caddelerinde yerlere atılan 100 TL'lik banknot benzeri broşürlerde Mansur Yavaş ve Millet İttifakı aleyhine yazılar yazıldı.

204,572BeğenenlerBeğen
8,582TakipçilerTakip Et

Ankara’nın işlek caddelerinde yerlere atılan 100 TL’lik banknot benzeri broşürlerde Mansur Yavaş ve Millet İttifakı aleyhine yazılar yazıldı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre yerel seçimlere saatler kala Ankara’da yeni bir provokasyon sahneye konuldu. Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’a önce sahte afişler ardından duvarlara yazılan “Her Biji Mansur” ve “Devrim Ankara’dan başlayacak” gibi sloganlarla yüklenenler, şimdi de sahte para üretip Yavaş aleyhine yazılar yazdı.

Banknot benzeri broşürleri alan vatandaşlar, Üzerinde Mansur Yavaş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğraflarını gördü. Fotoğrafların üzerinde ise ‘Mansur Çek Senet Tahsilat: Evrakta sahtecilik, yargı içinde çete, tehdit ve şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal, kaçak işçi çalıştırma, görevi kötüye kullanma ve vergi kaçırma’ yazıları dikkat çekti. Bazı broşürlerde ise “Hak yerini bulacak: Sözde CHP, gerçekte CHP, İYİ Parti, HDP” yazıları yer aldı. Vatandaşlar bu broşürleri ‘seçmene hakaret olarak’ yorumladı.

KaynakSözcü

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Erdoğan’ın Arınç’a öfkelenmesindeki en önemli nedeni Abdulkadir Selvi açıkladı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Bülent Arınç'ın Demirtaş'ın kitabını önermesinin Erdoğan'ın öfkelenmesindeki en önemli neden olduğunu söyledi.

Erdoğan ile Bahçeli ters düştü… Ünlü anket şirketi başkanı İbrahim Uslu sebebini açıkladı

Bir dönem ANAR'ın başkanlığını da yürüten İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP ile kaybedeceğini gördüğünü söyledi. İbrahim Uslu ayrıca Erdoğan ile Bahçeli'nin ters düştüğü konuyu açıkladı.

Gül’ün yeğenine çok ağır suçlama: Ortaklarıyla beraber…

Tema Teknik adlı şirketin ortaklarına sahte belge kullanarak vergi kanununa muhalefetten dava açıldı. Dava açılan şirketin ortakları arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın akrabası da var.

Koca uzun aradan sonra ‘vaka’ sayılarını açıkladı, siyasilerden ve STK’lerden tepki yağdı: “Bakanlığınızın yüzü yok”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uzun bir aranın ardından vaka sayılarını açıklamasına siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından "Madem iddialarımız doğruydu neden daha önce açıklamadınız" tepkileri geldi.

Ertuğrul Özkök’ten Erdoğan’a: Siz cesur bir insansınız…

Ertuğrul Özkök'ten Erdoğan'a: Siz cesur bir insansınız; gerçek ve samimi reformlardan korkmayın, Avrupa yolundan dönmeyin