Ankara’da hareketli günler… Süleyman Soylu yeni parti mi kuruyor?

23 Haziran seçimlerinin ardından yeni parti ve kabine değişikliği konuları gündemdeki yerini korurken Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, flaş bir iddia ortaya attı.

Yerel seçimlerde AKP’nin en çok önem verdiği belediyelerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kaybedilmesinin ardından kabine değişikliği ve yeni parti iddiaları gündeme oturdu.

AKP’nin İstanbul’u kaybetmesi, parti içerisinde gerginlik politikası yürüten Süleyman Soylu’nun hedef haline gelmesine sebep oldu diyen Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, “AKP’nin İstanbul’da uğradığı hezimetin ardından Berat Albayrak ile Süleyman Soylu, iktidar içinde hedef tahtasına oturtuldu. Albayrak ile Soylu’nun isimleri değişecek bakanlar arasında sayılıyor. Hatta, AKP kulislerinde Soylu’nun yerine MİT Başkanı Hakan Fidan’ın getirileceğini iddia edenler bile var” diye yazdı.

Balamir Göktüğ şöyle devam etti;

“İktidar cephesinde siyasi kulisler böylesine çalkantılı ve hararetli bir dönem geçirirken AKP içinde Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile tanınan bir kurmay isimle (Cuma namazı öncesi) görüştüm. AKP’li yetkili, “İstanbul seçimleri dolayısıyla sayın Süleyman Soylu’ya oldukça haksız eleştiriler yöneltiliyor. Süleyman beyin İstanbul seçimlerinde yaptıklarının tümü AKP’nin genel stratejisi çerçevesinde gerçekleşti” diye söze başladı. Aynı AKP’li yetkili, Süleyman Soylu’nun en az Tayyip Erdoğan kadar halkta karşılığı olduğuna ve Bakanın kendisinin de buna inandığını anlattıktan sonra bombayı şöyle patlattı;

“Önümüzdeki 2 aylık süreç içinde AKP içinden yeni partiler çıkacağı kesin. Sayın Süleyman Soylu’da bu süreci takip ederek bir atraksiyon yapabilir. Bu mevcut bir partiye geçmek şeklinde mi olur yoksa yeni bir parti kurup onun liderliğini üstlenmek şeklinde mi olur veya AKP içinde kalarak yeni bir hareket başlatmak şeklinde mi olur onu süreç belirleyecek. Süleyman bey toplumda çok karşılığı olan çok sevilen bir isim. Bunun o da farkında. Liderliği kafasında iyice pekişti.”

AKP’li yetkili, Süleyman Soylu ile damat Berat Albayrak arasındaki kavganın sulh olmadığını şiddetle artarak devam ettiğini de sözlerine ekledi.

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.

’25 yıldır trafik sorunu yoktu’ diyen Tevfik Göksu’ya İmamoğlu’ndan yanıt geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da son altı ayda trafik sorunu oluştu, 25 yıldır yoktu" diyen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.
210,605BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et