Ankara Müftülüğü karne gününde liselileri cuma namazına çağırdı!

Ankara Müftülüğü lise öğrencilerini karne gününde düzenlediği “Şehitler anması” için cuma namazı öncesinde camiye çağırdı.

207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et

Ankara Müftülüğü 20 Ocak Cuma günü yapacağı “Şehitler anması” için Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı göndererek öğrencileri göndermesini istedi.

Evrensel‘den Birkan Bulut‘un haberine göre, 13 Ocak’ta gönderilen yazıda “Ülkemizin birliği, dirliği ve beraberliği için en değerli varlıklarım olan canlarını sınır tanımaksızın feda ederek şehit düşen polis, asker ve vatandaşlarımızın ruhlarını şad etmek, hatıralarını yad etmek, geri de bıraktıkları yakınlarına görevlerimizi yerine getirmek ve halkımızın konuya olan duyarlılığını arttırmak amacıyla” Cuma namazından önce “Şehitler anması” düzenleneceği belirtildi.

Anmanın daha önce Hacıbayram Camii’nde yapılacağının duyurulduğu ancak Kocatepe Camii’nde saat 11.00’de yapılacağı kaydedilen yazıda, programın lise ve dengi okullara duyurulması istendi. Ankara Müftülüğü’nden gelen yazı hızla önce ilçe milli eğitim müdürlüklerine, oradan da liselere gönderildi.

KENDİNİ FEDA ETME ÖZENDİRİLİYOR

Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Sultan Saygılı, 15 Temmuz’dan sonra şehitleri anma adı altında hazırlanan köşelerde okulların adeta savaş alanına çevrildiğini söyledi.

Müftülüğün bunun bir parçası haline geldiğini ifade eden Saygılı, şehitlik üzerinden dini duygularla eğitim yuvalarında öğrencilere geleceğe güven mesajları değil, kendini feda etme çağrılarının yapıldığını söyledi.

15 Temmuz’dan sonra bu çağrıların okullarda yaygınlık kazandığına dikkat çeken Saygılı, “Eğitim müfredatı değiştiriliyor bizlere sorulmadan ve diğer yandan da adeta cihatçı bir nesil yetiştiriliyor. OHAL’in sürdüğü, hukukun sindirildiği bir dönemde ‘kendini feda etme’ özentiliği ana sınıf öğrencilerine kadar yapılabiliyor. Dünyamızda savaşın ve cihatçılığın yükseldiği bir dönemde daha çok barış çağrısına ihtiyacımız var” diye konuştu.

loading...

Sanki hiç “Kel kafalı bakan” diyen avukatı yargılatmamış gibi

t24 yazarı deneyimli gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Hadi Özışık'ın Youtube kanalındaki röpörtajında söylediği kritik bölümlere dikkat çekti. 

KYK borçlarının yapılandırılması teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

İYİ Parti'nin ödenemeyen KYK borçlarının yapılandırılmasına yönelik teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti’li Türkkan’ın fabrikasına mühür, çiftliğine para cezası… “Sindirmek için her yolu deniyorlar”

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası ilçesindeki yağ fabrikasının orman arazisinde yer aldığı tespit edilen bölümü, Gebze Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi. Dilovası Belediyesi görevlileri ise Türkkan’a ait çiftlikte incelemede bulunarak, yapı belgelerinin ibraz edilmemesi üzerine kaçak olduğu belirlenen bölümlerle ilgili tutanak tutup, 662 bin TL ceza kesti. İYİ Partili ürkkan sıcağı sıcağına açıklama yaptı.

Nâzım neden büyüktü, İsmet Özel neden küçük? 

Modern Türk şiirinin birkaç kurucusundan biri kabul edilen Nâzım Hikmet, gerek edebi gerekse siyasi çevrelerin sert tepkisine yol açabilecek bir çerçevede ele alındı. Aylık yayımlanan Üvercinka dergisinin haziran sayısındaki bir makalede, Nâzım'ın büyüklüğünün örgütsel angajmanından kaynaklandığı, “TKP'siz Nâzım'ın hiçbir öneminin olmadığı” ileri sürüldü. 

CHP’li Altay, ‘Siyasette bazen rakibe iyilik de yapılır’ dedi, Erdoğan’ı böyle uyardı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP'li Altay, 48 gün sonra yeniden çalışmalarına başlayan TBMM'de koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit kabul edilmesi için hazırlanan yasa teklifinin gelmesini istediklerini ancak iktidar partisinin bekçilerle ilgili yasaya öncelik verdiğin söyledi.
207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et