Ankara Kuşu’ndan Mehmet Özhaseki’yi kıskandıracak Mansur Yavaş çıkışı

AKP içinden paylaştığı bilgilerle dikkat çeken Twitter'daki Ankara Kuşu adlı hesaptan yerel seçimdeki Ankara sonucuna dair şaşırtan bir açıklama geldi.

Halkweb Haber Merkezi

AKP içinden paylaştığı bilgilerle dikkat çeken Twitter’daki Ankara Kuşu adlı hesaptan yerel seçimdeki Ankara sonucuna dair şaşırtan bir açıklama geldi. Bir kullanıcının “Kolay bir soru. Olur da Ankara’yı Mansur yavaş kazanırsa, Melih Gökçek kalp krizi geçirir mi. Veya siz ne hissedersiniz ?” sorusuna yanıt veren hesap “Ankara’yı Mansur Yavaş kazanırsa tebrik ve hayırlı olsun temennisinde bulunurum” dedi.

KAZANIRSA: ÇOK FAZLA ŞAŞIRMAM AÇIKÇASI

Mesajın devamında ise “His konusuna gelince; çok fazla şaşırmam açıkçası” ifadesini kullanan Ankara Kuşu anketlerde önde olduğu belirtilen Mansur Yavaş’ın seçimi kazanacağına dair kanaatin AKP çevrelerinde de oluştuğunun sinyalini vermiş oldu.

ANKARA KUŞU KİMİN? 

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Ankara Kuşu isimli twitter hesabı arasındaki tartışma Cumhuriyet Halk Partili Murat Emir  tarafından Meclis gündemine taşınmıştı. Emir tarafından hazırlanan soru önergesinde sosyal medya hesabının AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın eşine ait olup olmadığı soruldu. CHP’li Murat Emir, “Bu hesap AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı’ya mı aittir?” diye sordu.

Soylu’dan önergeye ilişkin yanıt henüz verilmedi ancak Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı iddiayı reddetti.

Selma Yazıcı konuya ilişkin şu açıklamayı yapmıştı:

“Ne bu terbiyesizlik ne bu hadsizlik!!! Yok Ankara Kuşu benmişim yok o hesabı ben yönetiyormuşum. Birileri kuyuya bir taş atıyor delilerde peşine takılıyor. Yettiniz artık. Bu kadar rezillik yeter”

Osman Kavala tutuklandı

Gezi Parkı Davasında tahliye edildikten sonra yeniden gözaltına alınan ve ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edil Osman Kavala tutuklandı.

Emekli Tuğamiral Ertürk: ABD’nin bizi İran ile bir savaşa hazırlayacak girişimler yaptığını biliyoruz

Emeli Tuğamiral Türker Ertürk, İdlib üzerinden bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Pentagon: Ruslarla Türklerin geniş çaplı bir çatışmaya girmeye yakın olduklarını görüyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Türkiye ile Rusya'nın İdlib'de geniş çaplı bir çatışmaya yakın olduklarını gördüklerini belirterek, 'uluslararası toplumun Suriye hükümetine İdlib'deki saldırılarına son vermesi konusunda baskı uygulaması gerektiğini' savundu.

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan intiharlar neden arttı sorusu sorulunca Türkiye’yi Gambiya’yla kıyasladı

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan KRT'de katıldığı programda son günlerde gittikçe artan yoksulluk intiharlarının sorulması üzerine Türkiye'yi Afrika ülkesi Gambiya'yla kıyasladı. 

Feyzioğlu: Gezi davasıyla ilgili konuşma gereği görmüyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum" dedi.
209,631BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et