Andrey Karlov’un katilinin kıyafetini ‘öven’ gazeteye tepki yağdı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinin ardından saldırganın kıyafetiyle yorumda bulunan İngiliz Daily Mail gazetesi, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Rus Büyükelçi’nin Ankara’daki bir sergi açılışında suikaste kurban gitmesinin ardından tüm dünya yaşanan vahşete ve saldırının motivasyonuna odaklanırken, İngiliz Daily Mail gazetesi ise farklı bir noktaya parmak bastı: Saldırganın moda zevki.

Saldırgan polis memuru Mert Mevlüt Altıntaş’ın kıyafetiyle ilgili olarak Twitter hesabından, “Rus Büyükelçi, takım elbise giyip kravat takan, kılığı kıyafetinde yerinde biri tarafından vuruldu” paylaşımda bulunan Daily Mail’in olaya yaklaşımı çok sayıda kişi tarafından eleştirildi.

Gazetenin paylaşımına Twitter’dan yanıt veren bir kişi, “Yani, şimdi de birilerini öldürdükleri zaman teröristlerin ne giydikleriyle mi ilgileniyoruz” derken, bir diğer kullanıcı ise, “Çünkü birinin öldürüldüğünü gördüğümde suikastçiye ‘Kimin tasarımını giyiyorsun’ diye sormak isterim” yorumunda bulundu.

​Daily Mail’in yaşananlarla ilgili olarak ‘yanlış’ noktaya odaklandığını savunan sosyal medya kullanıcılarından biri de, “Takım elbisenin fiyatını öğrenebildiniz mi? Ya da bu kadar zayıf kalmak için nasıl beslendiğini?” sorularını yöneltti.

Son Haberler