Anayasa Mahkemesi’nden yeni kurulan o partiye ret!

Eski AKP MKYK üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi (AYM) raportörü Prof. Osman Can, yeniden kurulan Türkiye İşçi Partisi’ne ret kararı verdi.

208,767BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) siyaset sahnesine yeniden kavuşturulması amacıyla 146 imzacı tarafından kamuoyuna çağrıda bulunulmuştu. Bunun ardından yapılan girişimlerle TİP yeniden hayat geçirildi. Ancak AYM’den gelen karar TİP’ şoke etti.

Eski AKP MKYK üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi (AYM) raportörü Prof. Osman Can, AYM’nin kararını “Bugün tarihi TİP’in yeniden canlandırılması girişimiyle ilgili bir AYM kararı yayınlandı. Başvurucu partiyi temsile yetkili olmadığı için başvuru reddedildi. 62-71 arası esaslı muhalefet yürüten Çetin Altan, Behice Boran, M. Ali Aybar, Mihri Belli’lerin partisinden bahsediyoruz” mesajıyla duyurdu.

İŞTE O MESAJ…

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti

Helin Bölek'in ölüm haberini Grup Yorum sosyal medya hesabından duyurdu.

Mahkeme reddetti! İBB’ye kötü haber

Bölge İdare Mahkemesi, İBB'nin Haydarpaşa ve Sirkeci Gar alanları ihalelerine yaptığı itirazı reddetti. Kararı Danıştay'a götüreceklerini ifade eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Aylardır bekletilen kararın salgın zamanı açıklanması ise çok manidardır" dedi.

Mehmet Ceyhan: Ölüm oranımız Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil, yüzde 7!

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vatandaşlara dışarı çıkmama çağrısını yenileyerek, “Ölüm oranımız, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil. Ölüm oranımız yüzde 7 civarında. Bir süre artan test sayısına rağmen vaka sayısı durduğu zaman o zaman bu iş durdu diyebileceğiz. Şu anda biz işin daha başındayız. Biz 30 bin test yaptığımızda daha çok vaka ile karşılaşacağız” dedi.

CHP’nin doktor vekili Adıgüzel: Eylül’e kadar sürerse 50 milyon insanımız enfekte olacak bir milyon insanımızı kaybedebiliriz.

CHP’li doktor milletvekillerinden Mustafa Adıgüzel, koronavirüs salgınına ilişkin soruları yanıtladı. Adıgüzel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında başarılı yorumlarına katılmadığını belirtti. Sürecin başarısız yürütüldüğünü belirten Adıgüzel, "Bence işini yapmaya çalışan bir adam ama başarılı değil." dedi. 

Erdoğan’ın kampanyasında toplanan paranın tutarı belli oldu

İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın duyurduğu kampanya kapsamında şimdiye kadar 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandığını açıkladı.
208,767BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et