Anayasa Mahkemesi’nden yeni kurulan o partiye ret!

Eski AKP MKYK üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi (AYM) raportörü Prof. Osman Can, yeniden kurulan Türkiye İşçi Partisi’ne ret kararı verdi.

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) siyaset sahnesine yeniden kavuşturulması amacıyla 146 imzacı tarafından kamuoyuna çağrıda bulunulmuştu. Bunun ardından yapılan girişimlerle TİP yeniden hayat geçirildi. Ancak AYM’den gelen karar TİP’ şoke etti.

Eski AKP MKYK üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi (AYM) raportörü Prof. Osman Can, AYM’nin kararını “Bugün tarihi TİP’in yeniden canlandırılması girişimiyle ilgili bir AYM kararı yayınlandı. Başvurucu partiyi temsile yetkili olmadığı için başvuru reddedildi. 62-71 arası esaslı muhalefet yürüten Çetin Altan, Behice Boran, M. Ali Aybar, Mihri Belli’lerin partisinden bahsediyoruz” mesajıyla duyurdu.

İŞTE O MESAJ…

Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi sızdı! Başkanlık yerine parlamenter sistem…

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için geri sayım başladı. Partinin adının Bizim Parti olacağı öne sürüldü. İnternet Haber’in iddiasına göre Çarşamba günü yeni parti resmen ilan edilecek.

Vatandaşın parası böyle gasp edilmiş: Melih Gökçek döneminde belediyeden Osmanlıspor’a 2 milyon

Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Kaymakamlık, elektrik ve doğalgaz giderleri yurttaşın sırtına yüklenen stadın tahliye kararına uymadı.

Ceren Özdemir’in katilinin ifadesi: ‘Yeni avlar aradım’

Ordu’da Ceren Özdemir’i evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren açık cezaevinden iki kez firar eden cinayet hükümlüsü Özgür Arduç’un ifadesi ortaya çıktı. Katil zanlısının ifadesinde kullandıkları sözler ise kan dondurdu. Katil zanlısı Arduç ifadesinde Ceren’i öldürdükten sonra “Sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım” ifadelerini kullandı.

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.
210,618BeğenenlerBeğen
4,582TakipçilerTakip Et