O Amiral’den kritik Afrin açıklaması: İkinci şıktan başka seçenek yok!

Emekli Tümamiral Semih Çetin, Afrin Harekatı’na ilişkin çok kritik açıklamalarda bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesindeki PKK/KCK/PYD-YPG’li ve IŞİD’li teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın 11’inci gününde çatışmalar devam ediyor. Hakimiyetin tamamen sağlandığı stratejik Burseya Dağı’nda tuzaklanan patlayıcıların imhası sürerken, çatışmalar Bafelyun Tepesi yönüne kaydı.

Afrin Harekatı’na ilişkin emekli Tümamiral Semih Çetin’den çok kritik açıklamalar geldi.

“İKİ SEÇENEK VAR”

Emekli Tümamiral Semih Çetin, “Harekatın başarısı nasıl ölçülür. Askeri ve siyasi hedefler elde edilmişse başarılı demektir. Ama yetmez. Bir çıkış stratejiniz olmalı. Bölgede konrolu sağladık. Ne yapacağız. İki seçenek var. 1. Devamlı bölgede kalmak -işgal- 2. Kontrolu dost unsurlara devretmek.

Bu harekat için ikinci şıktan başka seçenek yok. -ABD ve Rusya faktörü- Bir süre sonra kontrolu devredeceksiniz. Kime? ÖSO’ya mı? Biz çekilince ÖSO’yu yaşatırlar mı? Asla. Bekası tehlikeye girerse ÖSO ne yapar. Bizden destek ister. Vermezseniz yeni düşmanınız hayırlı olsun. ÖSO.

SONUÇ: Suriye Merkezi Hükümeti ile işbirliği yapılmazsa başarı şansı çok düşük olur. Sahada kazandığınızı masada verirsiniz…” ifadelerini kullandı.

İŞTE O MESAJLAR…

Son Haberler