Pazar / 5 Temmuz 2020

Amiral Güner’den NATO krizi için söylenmeyenleri açıkladı: İşlerini kolaylaştırır

Türkiye’nin NATO’yla yaşadığı krize ilişkin bir değerlendirme de, Deniz Kuvvetleri Komutanı olacakken FETÖ’nün Balyoz kumpasına tepki olarak istifa eden emekli Oramiral Nusret Güner’den geldi.

207,025BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Türkiye’nin dış politikada yaşadığı yeni kriz NATO ile…

NATO’nun Norveç’te düzenlediği komuta kontrol amaçlı “Trident Javelin” adlı tatbikatta, Atatürk’ün fotoğrafı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ismi “düşman taraf” olarak gösterilmişti.

Türkiye’nin NATO’yla yaşadığı krize ilişkin bir değerlendirme de, Deniz Kuvvetleri Komutanı olacakken FETÖ’nün Balyoz kumpasına tepki olarak istifa eden emekli Oramiral Nusret Güner’den geldi.

Emekli Oramiral Nusret Güner, Twitter’da NATO’nun skandalını değerlendirdi.

“NATO’DAN ÇIKALIM DİYENLER, HANGİ ŞEMSİYEYE GİREBİLECEKLERİNİ DE SÖYLEMELİLER”

“Avrupa, beklendiği gibi ABD’den yana tavır almış durumdadır. Zaten NATO; ABD+Kanada’ya ilave olarak Avrupa ülkelerinden meydana gelmiştir” diyen Nusret Güner, şöyle devam etti:

“Konu, Türkiye NATO’dan çıksın mı, çıkmasın mı noktasına gelmiş durumdadır. Çok güçlü iseniz, bağımsız olmanız daha kolaydır. 2. Dünya Savaşı öncesi ABD içine kapanarak bunu denedi. Emperyalist Ülkeler bile, içine kapanarak, Bağımsız olayım diyemiyor; çünkü kendi Halkının refahını artırmak için sömüreceği ülkelere ihtiyaç duyuyor. Güvenlik ve Ekonomi yönünden kendi kendinize yeterli iseniz, içinize kapanabilirsiniz, Bağımsızım diyebilirsiniz. Aksi takdirde, özellikle bir Güvenlik Şemsiyesine ihtiyaç duyarsınız. Yani NATO’dan çıkalım diyenler, hangi Şemsiyeye girebileceklerini de söylemeliler: Rusya, Çin vb.”

“NATO’DAN ÇIKAN BİR TÜRKİYE, ONLARIN İŞLERİNİ DAHA DA KOLAYLAŞTIRIR”

Emekli Oramiral Nusret Güner, “Tabii, NATO’dan çıkıp, başka bir Güvenlik Şemsiyesi altına gireceğiniz ülkelerin Emperyalist emelleri olmadığını söylemek biraz zor” diyerek önerilerini şöyle aktardı:

“Onun için bazı gizli maksadı olanlar, hep ‘Bağımsız Türkiye-NATO’dan çıkalım’ derler, Rusya, Çin vb. ile birlikte olalım demeyi telaffuz etmezler. Evet. Türkiye, Batıdan büyük kötülük görmüştür, ama bu AKP iktidarından çok evvelden beri vardır. Türkiye, Batıya rağmen, Batı ile birlikte olmayı tercih etmiştir. Türkiye’nin yarım yamalak da olsa, tek söz sahibi olduğu teşkilat NATO’dur.

Türkiye, hayır dediği hiçbir şeyi NATO yapamaz. Tabii yapmak istiyorlarsa, ABD olarak, İngiltere olarak, Almanya olarak yapabilirler. NATO’dan çıkan bir Türkiye, onların işlerini daha da kolaylaştırır.”

“GELİNEN BU DURUMDA, AKP’NİN SORUMLULUĞU YOK MUDUR?”

“Şimdi neyi yapamıyoruz da, NATO’dan çıktığımızda yapabileceğiz?” diye soran emekli Oramiral Nusret Güner açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

“Batının yaptığı en büyük hata, M. K. Atatürk’ün yönünü Batıya çevirmiş olduğuna inanmamış olmasıdır. Onu takip edenleri ulusalcı diye değerlendirmiş; BOP’da planladığı bölgenin şekillendirmesinde ulusalcıların yerine Ilımlı İslam gördüğü AKP’in iktidara gelmesini desteklemiştir

ABD/NATO kötüdür, daha doğrusu kendi çıkarları doğrultusunda yaptıkları bize kötülük olarak yansımaktadır Gelinen bu durumda, AKP’nin ve de özellikle AKP’nin tek hakimi RTE’nin sorumluluğu yok mudur?

Niçin bugüne kadar sürdürülen ilişkiler bozulmuş, 1 çuval incir berbat edilmiştir?”

İşte o mesajlar:

Kılıçdaroğlu, erken seçim için Bahçeli’yi adres gösterdi: ‘Artık destek vermiyorum’ diyebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, " 2023 yani Cumhuriyet’in 100'üncü yılında biz bu ülkede halkımıza söz verdik Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız." dedi.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.
207,025BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et