Salı / 4 Ağustos 2020

Ameliyatla erkek olan Türk, El Nusra’ya katıldı

206,538BeğenenlerBeğen
8,610TakipçilerTakip Et

Suriye’ye savaşmaya giden Ceyhan’ın öldüğü ortaya çıktı. Emniyet İstihbarat tarafından 81 ile gönderilen uyarı yazısında cinsiyet değiştiren teröristin canlı bomba olabileceği belirtiliyordu.

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, Ankara’da yaşayan Ceyhan, cinsiyet değiştirme ameliyatıyla erkek olduktan sonra adını ‘Yunus Emre’ yaptı. Medaris Der adlı İslami kuruluşa katılan Yunus Emre Ceyhan, zamanla radikalleşerek, El Kaide’ye bağlı El Nusra Cephesi’ne girdi.

‘33 CANLI BOMBA ADAYINDAN BİRİ’

2014’te Suriye’ye gitmek isterken sınırda yakalanan Ceyhan, Emniyet kayıtlarına ‘Türkiye’deki muhtemel 33 canlı bomba adayından biri’ olarak girdi. Son istihbarata göre Ceyhan, polis takibine rağmen 2015’te Suriye’ye gitti ve daha sonra girdiği bir çatışmada öldü.

Ceyhan, Ankara’da 2012 yılında kurulan ve Suriye’deki cihatçılarla bağlantılı Medeniyet Eğitim, Dayanışma, Araştırma, İlmi ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne (Medaris Der) katıldı. Bir başka istihbarat raporuna göre Ceylan, yasadışı İslami Cihat örgütünden Mehmet M., Harun A. ve Resul A. grubu ile temas halindeydi.

‘SANSASYONEL EYLEMLERDE KULLANILABİLECEK ŞAHISLAR’

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde, 20 Temmuz 2015’te 34 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi 14 Ağustos 2015’te “Muhtemel Eylem” konulu yazısında, IŞİD’in Türkiye’de tepkisel eylemler düzenleyeceği yönünde bilgiler olduğunu vurgulayarak, “Sansasyonel eylemlerde kullanılabileceği değerlendirilen şahıslarla ilgili” istihbarat birimleriyle koordineli çalışma yapılmasını ve gelişmelerden bilgi verilmesini” istedi. Yazının ekinde 29 kişilik bir liste vardı ve listenin 13. sırasındaki kişi, Yunus Emre Ceyhan’dı.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,538BeğenenlerBeğen
8,610TakipçilerTakip Et