Ameliyatla erkek olan Türk, El Nusra’ya katıldı

Ameliyatla erkek olduktan sonra Alime Ceyhan olan adını Yunus Emre Ceyhan olarak değiştiren Türk vatandaşı, 2014’te El Kaide’ye bağlı El Nusra’ya katıldı.

Suriye’ye savaşmaya giden Ceyhan’ın öldüğü ortaya çıktı. Emniyet İstihbarat tarafından 81 ile gönderilen uyarı yazısında cinsiyet değiştiren teröristin canlı bomba olabileceği belirtiliyordu.

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, Ankara’da yaşayan Ceyhan, cinsiyet değiştirme ameliyatıyla erkek olduktan sonra adını ‘Yunus Emre’ yaptı. Medaris Der adlı İslami kuruluşa katılan Yunus Emre Ceyhan, zamanla radikalleşerek, El Kaide’ye bağlı El Nusra Cephesi’ne girdi.

‘33 CANLI BOMBA ADAYINDAN BİRİ’

2014’te Suriye’ye gitmek isterken sınırda yakalanan Ceyhan, Emniyet kayıtlarına ‘Türkiye’deki muhtemel 33 canlı bomba adayından biri’ olarak girdi. Son istihbarata göre Ceyhan, polis takibine rağmen 2015’te Suriye’ye gitti ve daha sonra girdiği bir çatışmada öldü.

Ceyhan, Ankara’da 2012 yılında kurulan ve Suriye’deki cihatçılarla bağlantılı Medeniyet Eğitim, Dayanışma, Araştırma, İlmi ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne (Medaris Der) katıldı. Bir başka istihbarat raporuna göre Ceylan, yasadışı İslami Cihat örgütünden Mehmet M., Harun A. ve Resul A. grubu ile temas halindeydi.

‘SANSASYONEL EYLEMLERDE KULLANILABİLECEK ŞAHISLAR’

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde, 20 Temmuz 2015’te 34 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi 14 Ağustos 2015’te “Muhtemel Eylem” konulu yazısında, IŞİD’in Türkiye’de tepkisel eylemler düzenleyeceği yönünde bilgiler olduğunu vurgulayarak, “Sansasyonel eylemlerde kullanılabileceği değerlendirilen şahıslarla ilgili” istihbarat birimleriyle koordineli çalışma yapılmasını ve gelişmelerden bilgi verilmesini” istedi. Yazının ekinde 29 kişilik bir liste vardı ve listenin 13. sırasındaki kişi, Yunus Emre Ceyhan’dı.

Babil dizisine FETÖ soruşturması

Star TV’de yayınlanan  ve gerici AKİT gazetesinin hedef gösterdiği “Babil” dizisine FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi.

Bakan Albayrak’tan dolar mesajı

Son Dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020 tek haneli enflasyonu gördüğümüz yıl olacak. Kurun dış risklerden etkilenmeyeceğine finansal mimari kurduk" açıklamasında bulundu.

İslamoğlu ile Cübbeli Ahmet birbirine girdi… Nalları dikti, satıcı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilahiyatçı yazar İslamoğlu arasındaki tartışma kapanan Hilal TV üzerinden sürdü. “İslamoğlu’nun kanalı nalları dikti” diyen Cübbeli Ahmet’e, İslamoğlu “Her şeyin satıcısı” dedi

Berat Albayrak’tan “Kanal İstanbul” için ‘Aldım ama neden aldım bir sorun’ açıklaması…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul projesinin geçtiği alanda arazi aldığını belirten haber sonrası Albayrak'ın avukatından açıklama geldi.

Rabia Naz’ın babasından Süleyman Soylu’ya ‘Şeyh’ tepkisi

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan Nakşibendi tarikatı şeyhinin ölümüyle ilgili sosyal medyadan başsağlığı mesajı paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Şaban Vatan, "Şeyhe üzüldüğünüz kadar kızıma üzülmediniz" dedi.
209,975BeğenenlerBeğen
4,673TakipçilerTakip Et