Alper Taş’tan Turgay Güler’e suç duyurusu!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş iktidara yakın gazeteci Turgay Güler hakkında suç duyurusunda bulunuyor.

Halkweb ÖZEL

İktidara yakın Ülke TV’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Turgay Güler’in konuğu oldu.

Ekrem İmamoğlu ile Turgay Güler arasında sıradışı tartışma

Dün akşam saatlerine yayınlanan programda Turgay Güler’in konuğuna neredeyse söz hakkı tanımaması, verdiği cevaplarda sürekli araya girerek İmamoğlu’nun anlattıklarını sabote etmesi izleyicilerin tepkisini çekmişti.

Programın ilk yarım saatlik diliminde Güler Cumhuriyet Halk Partisi Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’a Selahattin Demirtaş hakkındaki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararının uygulanmamasını eleştirdiği için “PKK ile işbirliği yapmış” suçlamasında bulunmuş, İmamoğlu da bu ağır suçlamaya “Gayet tabi fikrini söylüyor adam. Yanlış yapıyorsun, Alper Bey’e söz hakkı doğuyor. Çok ağır ithamda bulunuyorsun, ben Alper Taş’ın yerinde olsam sana yarın dava açarım” demişti.

Ekrem İmamoğlu’nun karşısında zor anlar yaşayan provokatör Turgay Güler’in sicili

İmamoğlu’nun bu sözlerinin ardından Güler, Alper Taş konusunu kapattı.

İŞTE O ANLAR:

Halkweb’e konuşan Alper Taş’ın avukatları ise Turgay Güler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Güler hakkında suç duyurusunun ardından bir de tazminat davası açılacağı belirtilirken yarın konuyla ilgili geniş bir basın açıklaması yapılacağı bildirildi.

Son Haberler