Almanya’da ‘Türkiye’ anketi: Ankete katılanların yüzde 91’i karşı çıktı

Türkiye ile Almanya arasında bakanların referandum toplantısı yapmalarının engellenmesiyle artan toplantı gerilimi, Alman halkına da yansımış durumda. Almanların büyük bir çoğunluğu Türk siyasilerin Almanya’da siyasi toplantı yapmalarına karşı.

Dimap araştırma şirketi tarafından ARD- DeutschlandTrend’e yapılan ankete göre, Almanların yüzde 91’i Türk politikacıların seçim kampanyası için Almanya’ya gelmelerini doğru bulmuyor, yüzde 6’sı ise, siyasi toplantı yapılmasında bir sakınca görmüyor.

Almanların yüzde 71’i, Türk yetkililerin Almanya’da toplantı yapılmasının yasaklanması gerektiği görüşündeyken, yasağı doğru bulmayanlar yüzde 19 düzeyinde. Almanların yüzde 75’i Federal Hükümetin Türkiye’ye karşı daha kararlı tavır sergilemesini isterken, yüzde 20’si Türkiye ile ilişkilerin yumuşamasından yana görüş belirtiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,917BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et