Ali Türkşen, İsmail Saymaz’ı defterden sildi: Bunu kabul etmem mümkün değil…

Bitlis'te üzerinde Kürtçe ve Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela kaldırıldı. Yerine Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela asıldı. Bu hamleye ilişkin İsmail Saymaz'ın açıklamasına tepki gösteren Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen "Kabul edilemez" diyerek Saymaz'ı defterden sildi.

Bitlis’te üzerinde Kürtçe ve Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela kaldırıldı. Yerine Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela asıldı. Gazeteci İsmail Saymaz bu hamleye ilişkin “Bu tavır, inciticidir. Kürtçe, vatanımızda Türkçe’den sonra en çok konuşulan dilimizdir. Türkçemiz gibi saygıdeğer ve azizdir” dedi. Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen ise bu yoruma tepki gösterdi.

Türkşen “Zaman zaman görüşlerimiz örtüşse de şu andan itibaren Sayın Saymaz’ı takibi bırakıyor ve resmi dili Türkçe olan ülkemizde bu “incitici” değerlendirmeyi takdirlerinize bırakıyorum” dedi.

Tahliyesi beklenen Kavala için gözaltı kararını hukukçular nasıl yorumladı?

Gezi davasından beraat eden Osman Kavala'nın tahliyesi beklenirken, başka bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilmesine hukukçular tepki gösterdi.

Perinçek’in “Bahçeli zaman zaman ABD yörüngesine girebiliyor” ifadesine MHP’den yanıt

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in "Devlet Bahçeli, İyi Parti ile rekabeti yüzünden zaman zaman akılcı Türk vatanseverliğinden kopuyor ve ABD yörüngesine girebiliyor" sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) yanıt geldi.

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararını canlı yayında öğrenen Saymaz: Hükümet-yargı çatışması var

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararı haberini Halk TV yayınında öğrenen İsmail Saymaz öğle saatlerinde Gezi Davası'nda beraat kararı verilen Osman Kavala hakkında akşam saatlerinde 15 Temmuz soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını değerlendirdi. 

Mustafa Hoş perde arkasını anlattı… Burhan Kuzu’ya soruşturmayı Erdoğan’ın damadı mı istedi?

Gazeteci yazar Mustafa Hoş, Mesut Mevlevi suikastinin ve Burhan Kuzu'ya soruşturma açılmasının perde arkasını tane tane anlattı. 

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.
209,653BeğenenlerBeğen
4,900TakipçilerTakip Et