Ali Türkşen, İsmail Saymaz’ı defterden sildi: Bunu kabul etmem mümkün değil…

Bitlis'te üzerinde Kürtçe ve Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela kaldırıldı. Yerine Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela asıldı. Bu hamleye ilişkin İsmail Saymaz'ın açıklamasına tepki gösteren Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen "Kabul edilemez" diyerek Saymaz'ı defterden sildi.

Bitlis’te üzerinde Kürtçe ve Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela kaldırıldı. Yerine Türkçe Bitlis Belediyesi yazan tabela asıldı. Gazeteci İsmail Saymaz bu hamleye ilişkin “Bu tavır, inciticidir. Kürtçe, vatanımızda Türkçe’den sonra en çok konuşulan dilimizdir. Türkçemiz gibi saygıdeğer ve azizdir” dedi. Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen ise bu yoruma tepki gösterdi.

Türkşen “Zaman zaman görüşlerimiz örtüşse de şu andan itibaren Sayın Saymaz’ı takibi bırakıyor ve resmi dili Türkçe olan ülkemizde bu “incitici” değerlendirmeyi takdirlerinize bırakıyorum” dedi.

“Erken seçim çağrısı gelirse davulla zurnayla hay hay deriz”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Biz erken seçim çağrısı yapmayız ancak erken seçim kararı alınırsa davulla zurnayla hay hay deriz" diye konuştu.

İfadesi bile alınmadı: Kumpasın suç ortağı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Bülent Arınç’ı FETÖ'nün Kozmik Oda kumpasının ortağı olmakla suçladı.

Gece yarısı Meclis’ten geçti… Nur topu gibi üç yeni vergimiz daha oldu

Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan Barış Atay’ı hedef gösterdi: Meczup

Bahçeli'nin danışmanı Metin Özcan, katıldığı bir televizyon programında TİP Genel Başkan Yardımcısı ve seçilmiş milletvekili Barış Atay'a hakaret etti.

Muharrem İnce’den Saray ziyareti açıklaması: Kılıçdaroğlu’nu arayıp, ‘o şeref yoksununu açıklayın’ dedim

Muharrem İnce, Rahmi Turan’ın köşesine taşıdığı ‘Erdoğan ile görüşen CHP’li’ iddiası hakkında açıklama yaptı.
210,795BeğenenlerBeğen
4,514TakipçilerTakip Et