Ali Mahir Başarır, Afgan Mafyası tarafından tehdit edildiğini canlı yayında açıkladı!

CHP'li Ali Mahir Başarır uyuşturucu çetesi lideri Sanger Ahmadi'nin Türkiye'de olduğunu ortaya çıkarmıştı. Başarır'ın ifşasının ardından sınır dışı edilen çete üyeleri şimdi CHP'li Ali Mahir Başarır'ı tehdit ediyor.

Almanya’da 30’dan fazla suça karıştığı belirtilen “Lions-Cartel” uyuşturucu ve organize suç örgütünün lideri Afganistan uyruklu Sanger Ahmadi ve 5 örgüt üyesi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Çete üyelerinden biri serbest bırakılırken, Ahmadi ve 4 adamı sınır dışı edildi.

Skandalı ortaya çıkaran Başarır ise çete tarafından tehdit edildiğini Halkweb’te açıkladı.

İŞTE O ANLAR: 

Ahmadi’nin Türkiye’de olduğunun belirlenmesi üzerine, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sanger Ahmadi’nin Bahçelievler’de bulunan bir otelde kaldığını belirlemişti. Ekipler, 7 Eylül Perşembe günü örgüt lideri Sanger Ahmadi’nin kaldığı otele baskın düzenledi. Ahmadi ve çete üyesi oldukları belirtilen l J.Y., S.V., M.A.D. ve O.M. lobide gözaltına alınırken, çalışmaların devamında H.S. isimli bir şüpheli daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiler. Adliyeye sevk edilen örgüt üyesi O.M., serbest bırakılırken, çete lideri Sanger Ahmadi, J.Y., S.V., M.A.D. ve H.S.’nin adli işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildiler.

Son Haberler