Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Ali Kemal Özcan kimdir?

HDP’nin iddiaları yalanlaması ardından akıllara Öcalan ile görüştüğünü iddia eden Doç. Dr. Ali Kemal Özcan kimdir sorusunu getirdi.

206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et

Seçime iki gün kala PKK lideri Öcalan’ın HDP seçmenine çağrı yaptığına ilişkin iddiası sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Söz konusu iddianın hemen ardından HDP’den çıkan haberlere yalanlama gelirken, 23 Haziran seçimlerinde İmamoğlu’nu destekleyecekleri yinelendi. HDP’nin iddiaları yalanlamasının ardından akıllara AA ve İHA’nın Öcalan ile görüştüğünü iddia ettiği Doç. Dr. Ali Kemal Özcan kimdir sorusunu getirdi. Avukat olmadığı öğrenilen Özcan’ın yazılarını yayınladıkları yandaş gazeteler dikkat çekti.

AVUKAT DEĞİL
1959 yılında Tunceli’nin Sülüntaş köyünde doğdu. Orta öğrenimini Elazığ’da (1976), lisans eğitimini (M.Ü. İletişim Fakültesi, 1982) İstanbul’da bitirdi. 13 yıllık bir aradan sonra yeniden üniversiteye döndü. Siyaset felsefesinde master çalışmasını 1997’de (University of Kent, İngiltere) bitirdikten sonra, aynı üniversiteden sosyoloji doktorasını 2003’de aldı. 7 yıllık ikinci bir aradan sonra (2010) Yrd. Doç. olarak akademiye tekrar döndü.

2015’te Munzur Üniversitesi’nde doçentliğini aldı. Master tezini temel alan kitabı (Humanisation Movement) 1999’da, doktora tezinin modife hâli olan kitabı Turkeys Kurds; A Theoretical Analysis of Abdullah Öcalan and the PKK başlığıyla 2006’da yayınlandı. Türkçe çevirisi “Türkiye’nin Kürtleri; Kürt Sosyolojisinde PKK ve Öcalan” adıyla Haziran 2014’te yayınlandı. (Bu çalışması, PKK örgütlenmesi üzerine dünyada yapılan ilk sosyoloji doktorasıdır.) Çeşitli uluslararası ve ulusal dergilerde akademik makaleleri yayınlanan Özcan’ın Ortakvatan’ın Sentezmilleti İçin Öcalan’a Mektup adlı ilk Türkçe kitabı 2012’de yayınlandı. Bunu 2014’te “Araf’taki” Çözüm Süreci: Dördüncü Türk-Kürt İttifakı, 2016’da Kandil’in İntiharı: Türk-Kürt Sosyolojisinde Testi Kırılmadan adlı kitapları takip etti. Munzur Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölüm Başkanı ve İnsanî-Sosyal Sorunlar Uyg. ve Arşt. Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır. Siyaset sosyolojisi, siyaset felsefesi, milliyetçilik, ulus-devlet ve sivil toplum akademik ilgi alanları arasındadır.

‘REFERANDUMDA HAYIR ÇIKARSA İÇ SAVAŞ ÇIKAR’ DEMİŞTİ

Öcalan’ın HDP’ye “23 Haziran’da tarafsız kalın” dediği yönünde açıklama yapan Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, 16 Nisan referandumu için çıktığı TV programında “Hayır çıkarsa iç savaş çıkar” demişti.

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et