Ali İhsan Yavuz “Yeni bir tartışmanın fitilini ateşliyorum” dedi Türkiye’yi derinden sarsacak bombayı bıraktı: 24 Haziran’dan önce hazırlanmış bir plan var, KHK’lıların seçme hakkı olmamalı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul'da devam eden seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halkweb Haber Merkezi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul’da devam eden seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yavuz basın toplantısında çok tartışılacak bir söylemde bulundu. Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan ihraç edilenlerin seçme hakkı olmadığını savunan Yavuz, “Yeni bir tartışmanın fitilini ateşliyorum” dedi. Yavuz 24 Haziran’dan önce İstanbul’da yolsuzluk planlandığını iddia ederek KHK’lı memurların oy kullanmasının iddia ettiği organizasyonun parçası olduğunu savundu.

“24 HAZİRAN’DAN ÖNCE KURGULANDI”

  • 24 Haziran seçimleri öncesinde başlayan bir kurgu ve çalışma var. Bu işler adeta hukuksal bir tabir ile teamülen yapılmıştır. Bilerek, isteyerek, kurgulayarak yapılmıştır. 24 Haziran seçimlerinden önce başlıyor. Niçin 24 Haziran seçimlerinde değil de bu seçimlerde? 24 Haziran’da en fazla bir milletvekiline etki edebilirlerdi. Çok şey değişmiyordu. ‘Ne kadar atımlık barut varsa hepsini burada kullanalım’ diyerek tüm imkânlarını bugüne hazırladılar. Bunu sadece bir yerin kurgulaması mümkün değildir. Bu beyin takımının kimlerden oluştuğuna ileri ki günlerde bakmakta fayda var.

“KHK’LILARIN SEÇME HAKKI YOK”

  • Gayri yasal oluşumlardan alınarak görevlendirilenler olduğunu düşünüyorum. Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmiş birisinin kamu hizmeti dahi görmesi engelli olan hatta ve hatta bakınız kamu görevlisi KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle mazbatası iptal edilenler oldu. Hatta diyor ki; ben burada bir tartışma daha başlatayım isterseniz. O da 298 sayılı yasanın 8. Maddesi; kamu hizmetinden yasaklı olanlar seçme hakkına da sahip değildirler diyor kanun. Şimdilik biz böyle bir iddiada bulunmadık ama oturup bunu da düşünmekte fayda var. YSK bu yönüyle de düşünmesi gerekir. Maddeyi okuyorum; “Aşağıdaki kişiler seçmen olamazlar: 1) Kısıtlı olanlar. 2) Kamu hizmetinden yasaklı olanlar.” Az önce kasıtlı olanlar listede var demiştim. İki kamu hizmetinden yasaklı olanlar. Peki, kamu hizmetinden yasaklı olanlar için illa bir mahkeme kararı gerekir mi? Hayır. Böyle bir şeyin de fitilini ateşlemiş oluyorum. Önümüzdeki günlerde bunu da konuşacağız.

En çok okunan haberler

Kanlı pazarın planlayıcısı Mehmet Şevki Eygi öldü

Kanlı Pazar’ın planlayıcılarından, Özel Harp Dairesi'nin 'komünizmle mücadele'de görevlendirdiği gerici yazar Mehmet Şevki Eygi 86 yaşında öldü.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Fatih Portakal’dan Ekrem İmamoğlu’na çılgın öneri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde istifa etmeyen yöneticiler için Fatih Portakal Twitter hesabından öneride bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyeden istifa ettiklerini söyleyen kişilerin hala belediye iştiraklerinde çalışmaya devam etmesiyle ilgili açıklama yapmıştı.

Binali Yıldırım’dan Soylu’ya: Bu ne maskaralık Süleyman Bey

AKP'nin iki önemli ismi arasında geçen diyalog ortaya çıktı.

‘Hazinede para bitti, Erdoğan panikledi, çıkış yolu bulamıyor’

"23 Haziran seçiminin sonrasındaki ekonomi ve dış politika gelişmeleri, Erdoğan’ı panikletti. MHP’ye mecbur durumda olan Erdoğan çıkış yolu arıyor, ancak bir türlü bulamıyor. Liderlerini ilk kez böyle gören partililer de endişeli."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek’le görüştü: İkna edemedi

AKP’li küskünlerin yeni parti kurma çalışmaları devam ediyor. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski bakanlardan Ali Babacan liderliğinde kurulacak partiye destek verdiği biliniyor. Kurucusu olduğu AKP’den istifa eden Babacan’ın ekibinde eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de olduğu biliniyor.

AKP’li Tevfik Göksu: İmamoğlu yönetimi bahane üretmesin, enkaz menkaz yok

İstanbul’un AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul belediyesinin borcu olmadığını söyleyerek mevcut yönetimi ‘bahane üretmekle’ suçladı.

Ali Babacan’ın ekibinden medya atılımı: Gazete ve haber sitesi kuracaklar

Eski bakanlardan Ali Babacan’ın kurucusu olduğu partiden istifa etmesi sonrası yeni parti kurma hazırlıkları hızlandı. Babacan ve ekibinin bu kapsamda medya atılımı da yapacağı iddia edildi.

S-400 sonrası ilk karşı hamle: ABD, Güney Kıbrıs’a silah ambargosunu kaldırdı

ABD Temsilciler Meclisi, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne (Güney Kıbrıs) uygulanan silah ambargosunun kaldırılmasını düzenleyen yasayı kabul etti.

AKP, İstiklal Caddesi’nin adını Mursi Caddesi olarak değiştirdi!

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı Sivas’ta, AKP’li Belediye İstiklal Caddesi’nin adını “Şehit Muhammed Mursi Caddesi” olarak değiştirdi.

İBB’de 60 milyar liralık bütçenin 40 milyarı hala istifa eden AKP’lilerin elinde

İBB’nin 60 milyar liralık bütçesinin yaklaşık 40 milyar liralık bölümünü oluşturan iştiraklere İBB Başkanı İmamoğlu’nun yönetici ataması engelleniyor. AKP döneminin yöneticileri koltuklarından kalkmıyor.

Kanlı Pazar öncesi ‘Cihat çağrısı yapan’ Mehmet Şevket Eygi’nin tabutunu Erdoğan taşıdı

Tarihe “Kanlı Pazar” olarak geçen 16 Şubat 1969 öncesi, Bugün gazetesinden cihat çağrısı yapan Mehmet Şevki Eygi, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan gerici yazar Mehmet Şevket Eygi için Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazında konuştu.

Bilal Erdoğan’ın lise arkadaşına ihalesiz arsa

TMSF'de yayımlanan rapora göre, İstanbul Ataşehir'de bulunan bir arsa, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın okul arkadaşına ihalesiz verildi.