Ali İhsan Yavuz ‘Eyvah ben ne dedim’ bakışı attı ve özür diledi!

31 Mart sonrası yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Ali İhsan Yavuz'un İstanbul'daki oy sayımına ilişkin ağzından kaçırdığı ifadeler çok konuşulacak cinsten... Canlı yayında ağzından çıkanları düzeltmek durumunda hisseden Ali İhsan Yavuz itiraz sürecine ilişkin "YSK'daki rakamlar 19 bin ama bizim hazırlıklarımız" dedikten sonra özür dileyip "Sadece sayıyı verdim çıktım" diyor.

31 Mart yerel seçimlerinin tartışmalı ili İstanbul’da en yüksek oyu almasına rağmen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası hala verilmedi. AKP’nin itirazları nedeniyle önce geçersiz oylar sayıldı, iktidar partisi şimdi de seçim iptali için başvurmaya hazırlanıyor.

BİNALİ YILDIRIM ORTADA YOK ALİ İHSAN YAVUZ SAHNEDE 

AKP’de itiraz sürecinin öne çıkan ismi genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz oldu.

Binali Yıldırım’ın hakkının yendiğini iddia eden Yavuz 10 günlük süreçte yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekti.

Daha önce FETÖ’nün organize ettiği Türkçe Olimpiyatları’na katılan Yavuz’un İstanbul’da sandıkta “FETÖ eli var” iddiasını ortaya atması muhalefetin tepkisine neden oldu.

Tüm bunlar olurken Halkweb, Ali İhsan Yavuz’un seçimin hemen ardından başlayan itiraz oylarının sayımı sürecinde çok konuşulacak görüntüsünü yakaladı.

AĞZINDAN MI KAÇIRDI? 

Yavuz kameralara itiraz sürecine ilişkin bilgi verirken “Yüksek Seçim Kurulu’nun kendi kayıtlarında fark 19 bine düşmüş görünüyor ama daha bizim elimizde düzeltilecek, hazırlık yaptıklarımız. Yani… Özür dilerim ya! Ben sadece sayıyı verdim çıktım. 19 bin yani…” sözleri dikkat çekti.

NEYİN HAZIRLIĞI? 

Ali İhsan Yavuz’un  “Bizim elimizde düzeltilecek, hazırlık yaptıklarımız” dedikten sonra özür dileyip kendini düzeltmesi ve “sadece sayıyı verdim çıktım” ifadeleriyle açıklamasının kalanının dikkate alınmamasını istemesi kafalarda soru işareti yarattı.

İŞTE ÇOK KONUŞULACAK O GÖRÜNTÜLER:  

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Ali Türkşen Nedim Şener’i yerin dibine soktu: Böyle döneceğini bilseydi, uzun abin kıyamazdı sana, anladın sen onu

15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümünde şarkıcı Gökhan Özoğuz bir noktaya dikkat çekti. Özoğuz, 15 Temmuz için hazırlanan bazı afişlere tepki gösterdiği paylaşımında “Bu çizimlerinden nefret ediyorum. Çok yanlış. Olayı sanki bütün Türk askeri yapmış gibi hissettiriyor. Türk askeri olgunun itibarını zedeler mi diye düşünmeden konması korkunç. Bu ülkeyi canı pahasına koruyan Türk askeridir. Bunlar derhal yasaklansın” ifadesini kullandı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Yobaz gazetesi ‘harem selamlık üniversite olmaz’ diyen cumhuriyet kadınlarını hedef gösterdi

Dinci Yeni Akit, harem selamlık üniversiteler için adım atma arayışındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren Cumhuriyet Kadınları Derneği'ni hedef gösterdi.

Trump: ABD şu anda Türkiye’ye yaptırım arayışında değil

ABD Başkanı Trump, Washington’un Türkiye’ye S-400 satın alması konusunda bir yaptırım arayışında olmadığını söyledi.

Meclis’teki dört partiden ortak bildiri

AKP, CHP, MHP ve İYİP Doğu Akdeniz konusunda ortak bir bildiri yayımladı. Bildiride ‘Bir oldu-bittiye getirerek Kıbrıs Türk'ünün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası hukuk temelindeki meşru hak ve çıkarlarını görmezden gelme girişimlerini şiddetle telin ediyoruz’ denildi.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

ABD’nin ‘FaceApp’ suçlamasına yanıt

Tüm dünyada yaygınlaşan FaceApp uygulamasına ilişkin ABD'den 'kişisel bilgilerimiz yabancıların eline geçiyor' açıklaması geldi. Uygulamanın sahibi olan Rus şirketten yapılan açıklamada, kişisel verilerin depolandığı iddiası yalanlandı. Öte yandan geçtiğimiz yıl kişisel verilerin gizliğini ihlalle suçlanan Facebook, 5 milyar dolar ceza almıştı.

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Süleyman Soylu Demokrat Parti’ye mi dönecek?

Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, bugünkü köşe yazısında Süleyman Soylu hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Muhalif gazetecilere röpörtaj veren Davutoğlu: İktidara söylemediğini bırakmadı!

Yavuz Oğhan'ın sunduğu Bidebunuizle programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu "Pelikan çetesinin yayınladığı paçavra bir takım heveslerin ortaya çıkmasına zemin hazırladı." dedi.