Ali İhsan Yavuz ‘Eyvah ben ne dedim’ bakışı attı ve özür diledi!

31 Mart sonrası yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Ali İhsan Yavuz'un İstanbul'daki oy sayımına ilişkin ağzından kaçırdığı ifadeler çok konuşulacak cinsten... Canlı yayında ağzından çıkanları düzeltmek durumunda hisseden Ali İhsan Yavuz itiraz sürecine ilişkin "YSK'daki rakamlar 19 bin ama bizim hazırlıklarımız" dedikten sonra özür dileyip "Sadece sayıyı verdim çıktım" diyor.

31 Mart yerel seçimlerinin tartışmalı ili İstanbul’da en yüksek oyu almasına rağmen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası hala verilmedi. AKP’nin itirazları nedeniyle önce geçersiz oylar sayıldı, iktidar partisi şimdi de seçim iptali için başvurmaya hazırlanıyor.

BİNALİ YILDIRIM ORTADA YOK ALİ İHSAN YAVUZ SAHNEDE 

AKP’de itiraz sürecinin öne çıkan ismi genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz oldu.

Binali Yıldırım’ın hakkının yendiğini iddia eden Yavuz 10 günlük süreçte yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekti.

Daha önce FETÖ’nün organize ettiği Türkçe Olimpiyatları’na katılan Yavuz’un İstanbul’da sandıkta “FETÖ eli var” iddiasını ortaya atması muhalefetin tepkisine neden oldu.

Tüm bunlar olurken Halkweb, Ali İhsan Yavuz’un seçimin hemen ardından başlayan itiraz oylarının sayımı sürecinde çok konuşulacak görüntüsünü yakaladı.

AĞZINDAN MI KAÇIRDI? 

Yavuz kameralara itiraz sürecine ilişkin bilgi verirken “Yüksek Seçim Kurulu’nun kendi kayıtlarında fark 19 bine düşmüş görünüyor ama daha bizim elimizde düzeltilecek, hazırlık yaptıklarımız. Yani… Özür dilerim ya! Ben sadece sayıyı verdim çıktım. 19 bin yani…” sözleri dikkat çekti.

NEYİN HAZIRLIĞI? 

Ali İhsan Yavuz’un  “Bizim elimizde düzeltilecek, hazırlık yaptıklarımız” dedikten sonra özür dileyip kendini düzeltmesi ve “sadece sayıyı verdim çıktım” ifadeleriyle açıklamasının kalanının dikkate alınmamasını istemesi kafalarda soru işareti yarattı.

İŞTE ÇOK KONUŞULACAK O GÖRÜNTÜLER:  

En çok okunan haberler

İddiaları reddetmişlerdi… İBB hedefi 12’den vurdu!

AKP döneminde İBB'nin bazı vakıflara yaptığı yardımlar büyük tartışmalara neden olmuştu. Bugün belediyenin Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği'ne yaptığı maddi yardım ortaya çıktı. Belediyenin kasasından, tek kalemde 1 milyon 200 bin lira para çıktı.

AKP’li yazar: Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız, büyükşehirlerde Arap Mahalleleri kuracağız

Daha önce Andımız'ı 'Bölücülük' olarak nitelendiren AKP'li yazar Müfid Yüksel, "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız. Büyükşehirlere Arap mahalleleri kuracağız" dedi.

Avukatı da Erdoğan’ı terk etti: ‘Düzelir’ dedik daha da kötüye gitmeye başladı…

Erdoğan’ın, Pınarhisar Cezaevi’nde kaldığı günlerde avukatlığını yapan AKP eski Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan "Düzelmeyi bırakın, daha da kötüye gitmeye başladı. Gelinen noktada ekonomi ortada.” diyerek ayrılık kararı verdiğini açıkladı.

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

ABD yine sivilleri vurdu: En az 30 ölü

ABD, katliamlara doymuyor. Afganistan'da terörle mücadele adı altında operasyon yapan ABD, çam fıstığı toplayan işçileri katletti.

Tamince davasında Saray ile atadığı Bakan karşı karşıya!

Hakkındaki dört soruşturma dosyası da kapatılan iş adamı Fettah Tamince hakkında dün Adalet Bakanlığı önemli bir adım atıp dosyayı yeniden açmıştı. Tamince'yi kapatılan dosyalarda Cumhurbaşkanlığı avukatları savunmuştu. Yeni dosyada da savunup savunmayacakları merak konusu oldu. Hakim Osman Kaçmaz 'Tamince'yi kimler koruyor?' diye sordu.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

FOX tedbiri elden bırakmıyor… Mucize Doktor dizisinde osuruğu sansürlediler!

FOX TV'de sezonun iddialı dizilerinden Mucize Doktor'da RTÜK korkusu "osuruk" kelimesini sansürletti. 

Tuzla’daki fabrikayı PKK yandaşları mı yaktı?

İstanbul Tuzla’da kimyasal maddelerin üretildiği fabrikada çıkan yangını Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) üstlendi. Eylem resmi ve bağımsız kaynaklarca henüz doğrulanmadı

AKP’de istifa dalgası sürüyor

AKP Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Çelik ve ekibi partiden istifa etti.

Eren Erdem cezaevinde hangi kanalı izliyor?

TBMM heyeti Silivri Cezaevi’nde inceleme yaptı. Heyette bulunan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Silivri’deki izlenimlerini aktardı. Hakverdi, IŞİD, FETÖ koğuşlarındaki durumu, konuşulanları paylaştı. Heyet cezaevinde Eren Erdem, Ahmet Altan, Selçuk Kozağaçlı’yı da ziyaret etti.

Tuzla’daki yangında havaya yayılan kimyasal ne olacak?

İstanbul Tuzla’da kimyasal üretim yapan bir fabrikada çıkan yangın sonucu çevreye yoğun miktarda kimyasal yayıldı. Meteorolojinin yarınki yağış uyarısı havaya karışan kimyasalların yağışla yeryüzüne ineceği kuşkusunu doğurdu. Bu şüphe üzerine meteorolojiden açıklama yapıldı. Meteorolojiye göre risk yok ancak uzmanlar kesin konuşmak için yayılan kimyasalların ne olduğunun bilinmesi gerektiğini söylüyor.