Çarşamba / 20 Ocak 2021

Ali İhsan Yavuz ‘Eyvah ben ne dedim’ bakışı attı ve özür diledi!

31 Mart sonrası yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Ali İhsan Yavuz'un İstanbul'daki oy sayımına ilişkin ağzından kaçırdığı ifadeler çok konuşulacak cinsten... Canlı yayında ağzından çıkanları düzeltmek durumunda hisseden Ali İhsan Yavuz itiraz sürecine ilişkin "YSK'daki rakamlar 19 bin ama bizim hazırlıklarımız" dedikten sonra özür dileyip "Sadece sayıyı verdim çıktım" diyor.

31 Mart yerel seçimlerinin tartışmalı ili İstanbul’da en yüksek oyu almasına rağmen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası hala verilmedi. AKP’nin itirazları nedeniyle önce geçersiz oylar sayıldı, iktidar partisi şimdi de seçim iptali için başvurmaya hazırlanıyor.

BİNALİ YILDIRIM ORTADA YOK ALİ İHSAN YAVUZ SAHNEDE 

AKP’de itiraz sürecinin öne çıkan ismi genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz oldu.

Binali Yıldırım’ın hakkının yendiğini iddia eden Yavuz 10 günlük süreçte yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekti.

Daha önce FETÖ’nün organize ettiği Türkçe Olimpiyatları’na katılan Yavuz’un İstanbul’da sandıkta “FETÖ eli var” iddiasını ortaya atması muhalefetin tepkisine neden oldu.

Tüm bunlar olurken Halkweb, Ali İhsan Yavuz’un seçimin hemen ardından başlayan itiraz oylarının sayımı sürecinde çok konuşulacak görüntüsünü yakaladı.

AĞZINDAN MI KAÇIRDI? 

Yavuz kameralara itiraz sürecine ilişkin bilgi verirken “Yüksek Seçim Kurulu’nun kendi kayıtlarında fark 19 bine düşmüş görünüyor ama daha bizim elimizde düzeltilecek, hazırlık yaptıklarımız. Yani… Özür dilerim ya! Ben sadece sayıyı verdim çıktım. 19 bin yani…” sözleri dikkat çekti.

NEYİN HAZIRLIĞI? 

Ali İhsan Yavuz’un  “Bizim elimizde düzeltilecek, hazırlık yaptıklarımız” dedikten sonra özür dileyip kendini düzeltmesi ve “sadece sayıyı verdim çıktım” ifadeleriyle açıklamasının kalanının dikkate alınmamasını istemesi kafalarda soru işareti yarattı.

İŞTE ÇOK KONUŞULACAK O GÖRÜNTÜLER:  

Son Haberler