‘Ali Babacan ‘İlk bizden duyun, parti kuruyoruz’ demek için Erdoğan’a gidiyor’

Gazeteci Deniz Zeyrek, Abdullah Gül'ün isteğiyle Ali Babacan'ın parti kuracakları bilgisini vermek için Erdoğan'a gideceğini bilgisini verdi.

Halkweb Haber Merkezi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oyunu Beykoz’da kullandı. Oy kullanma işleminin ardından konuşan Gül, “Oyumuzu attık, hayırlı neticeler neyse Türkiye için, memleket için o olsun. Bundan sonra önümüzde 4-4,5 yıllık bir dönem var. İnşallah her şey memleket için güzel olur, iyi olur.” dedi.

Yaptığı bu açıklamasındaki ‘İnşallah her şey memleket için güzel olur, iyi olur‘ cümlesi ise çokça tartışıldı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek bu gelişmeyi değerlendirdi.

Deneyimli gazeteci Deniz Zeyrek ise Fox TV’de yayınlanan seçim programına yorumcu olarak katıldı.

Zeyrek yeni parti ile ilgili çok önemli bilgiler verdi.

Açıklamasına ‘Tahmin yada izlenim olarak söylemiyorum, bilgi ile söylüyorum’ diyerek başladı.

Zeyrek, Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni partinin kuruluşunu bildirmek için ziyaret hazırlığında olduğunu söyledi.

İşte Zeyrek’in o açıklamaları;

Abdullah Gül Ali Babacanı destekliyor. Partide bir rol almayacak, Ali Babacan genel başkan olacak. Gül onursal başkan olacak. Son tavsiyelerinden birini duydum. O da şu; biz rahmetli Erbakan’a parti kuracağımızın vakti geldiğinde – gidip başkasından duymayın bizden duyun –  diye tebliğ etmiştik. Sayın Cumhurbaşkanı’da başkalarından değil, bizden duysun diye Babacan’a böyle bir görev tevdi verilmiş.  Gidin görüşün bu partiyi biz kuracağız diye… O aşamaya gelinmiş.

Ankara’da şimdi İstanbul seçimi olduğu için çok fazla siyasi şey yok. Herkes buradaydı. Ben son iki üç ayda Ankara’da tek gördüğüm siyasi hareket Babacan’ın parti çalışmalarıydı.

İşte Deniz Zeyrek’in o açıklamaları;

 

 

 

 

En çok okunan haberler

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

AKP’den Cem Yılmaz’a: Salon soytarısı, ‘PKK terör örgütüdür’ de ve kına…

AKP Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, "salon soytarısı" dediği Cem Yılmaz'a "Adam gibi çık PKK/PYD terör örgütüdür de ve onları kına" diye seslendi.

Hüsnü Mahalli: Bu işte bir gariplik var, hem de çok büyük bir gariplik…

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Barış Pınar Harekatı'nı değerlendirdi. Mahalli, "Ankara nasıl bir oyunun içine çekildiğini görmüyorsa bu işte bir gariplik var." dedi.

Suriye Ordusu’nun sürpriz hamlesinin ardından Erdoğan’ın danışmanından gerilimi arttıran açıklamalar… Arap medyası: İki ordu çatışabilir

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, ”Suriye ordusu, ülkenin kuzeyinde devam eden Türk saldırganlığına karşı koymaya gidiyor. Suriye ordusu birlikleri, Suriye topraklarında tam kontrolü sağlamak üzere Menbic, Ayn İsa ve Kamışlı’ya doğru yola çıktık” diyerek Suriye ordusunun hareket ettiğini açıkladı.

Esad:Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, kendi sosyal medya hesabından Esad’ın “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” sözlerini içeren röportajının bir bölümünü paylaştı.

Türk Ordusu’yla Suriye Ordusu karşı karşıya!

Suriye haber ajansı, Suriye ordusunun, ülkenin kuzeyinde Türkiye'nin düzenlediği harekata karşı koymaya gittiğini açıkladı.

Haseke valisi: Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF ile müzakere etmeyeceğiz

Haseke valisi Cayez Al-Hammoud, bugün verdiği demeçte ‘Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF’ ile müzakere etmeyeceklerini söyledi.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Eski Milli Eğitim Bakanı Avcı: Akıllı tahta, öğretmenleri duman etti

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Etkileşimli tahtalar öğretmen otoritesini duman etti. Çünkü öğretmenler o tahtaları çocuklar kadar başarılı kullanamıyorlardı. Sınıfta öğretmenlerine tahta üzerindeki bir işlemi nasıl gerçekleştireceğini çocuklar tarif etmeye başladılar" dedi.