Alevilere yönelik ifadeleriyle tepki çeken Pınar Fidan: Karalama kampanyası başlatıldı

Bir stand-up gösterisinde sahne alan Pınar Fidan isimli kişi Alevilere yönelik kullandığı ifadelerle tepki çekmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaparak yaşananları anlattı.

Bir stand-up gösterisinde sahne alan Pınar Fidan isimli kişi Alevilere yönelik kullandığı ifadelerle büyük tepki çekmişti.

Pınar Fidan sosyal medya hesabından konu hakkında bir paylaşımda bulundu. Pınar Fidan, “Hesabım kilitlendiği için bu hesaptan paylaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Pınar Fidan’ın açıklaması şöyle oldu:

18.03.2020 tarihinde, bir sahne gösterimden kısa bir kesit Youtube’a yüklendi. Bu videonun bir bölümünde, düşünce olarak karşısında durduğum ayrımcıları ve saldırganları onların kendi dilini kullanarak mizah aracılığıyla hivcetmeye çalıştım.

Talebim üzerine kaldırılan video yayında kaldığı kısa süre içerisinde tanımadığım kişilerce kopyalanıp çeşitli mecralarda paylaşılınca maksadını aştı. Haksız bir şekilde hedef gösterilmem üzerine korkunç bir karalama kampanyası başlatıldı. Tepkiler henüz bu boyuta varmadan önce sosyal medya hesabımdaki bir fotoğrafın altına yorum yazan birkaç kişiye yazdığım cevap, sonradan kamuoyuna açıklama olarak lanse edildi. Şahsıma, arkadaşlarıma, aile fertlerime, zamanında çalıştığım ve şu an bağlantım olmayan kurumlara ve mekanlara yönelik hakaret, küfür, saldırı ve tehditlere tanık olduk ve oluyoruz.

Amacım, herhangi bir inancın mensuplarını veya hakın bir kesimini incitmek, hedef göstermek, aşağılamak, kışkırtmak, bir zümreye hakaret etmek değil; aksine geçmişte yaşadığımız acılı olayların sorumlularını ve zihniyetini yaptığımız iş doğrultusunda hatırlatmaktı.

Son Haberler