Cuma / 10 Temmuz 2020

Alevi dedesi Mehmet Özdurmaz: Cemevi caminin karşıtı değil Kabe’nin temsilidir

İstanbul Tuzla'da Al-İ Aba Cemevi dedesi Mehmet Özdurmaz ve Al-İ Aba Vakfı Başkanı Timuçin Gültekin aleviliği, alevilerin sorunlarını ve hayata geçirmeye çalıştıkları ilim, kültür ve bilim yuvası olan cemevi projesini Bizim TV'ye anlattı.

206,939BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et

İstanbul Tuzla’da Al-İ Aba Cemevi dedesi Mehmet Özdurmaz ve Al-İ Aba Vakfı Başkanı Timuçin Gültekin aleviliği, alevilerin sorunlarını ve hayata geçirmeye çalıştıkları ilim, kültür ve bilim yuvası olan cemevi projesini Bizim TV‘ye anlattı.

Yaklaşık 4 yıldır inşası devam eden cem evinde ibadet alanlarının yanı sıra eğitim öğretim için derslikler, konferans salonu, büyük bir aş evi ve misafirhane bulunuyor.

Cemevi dedesi Mehmet Özdurmaz, burada yoksulların yemek yiyebileceğini, gençlerin eğitim öğretim için sayısız kaynak ve ders bulabileceğini belirterek projelerinin bitmesi halinde Türkiye’de örneği olmayan bir sistemin hayat bulacağını belirtiyor.

Al-i Aba İlim Eğitim Araştırma Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın yeni başkanı Avukat Timuçin Gültekin oldu

Al-İ Aba Vakfı Başkanı Timuçin Gültekin de Alevi Bektaşi kültürünün bu çatı altında daha nitelikli bir şekilde gelişeceğinin altını çizerek, “Gençlerimizi cemaatlerin kucağından kurtarmak için önemli bir adım. Bu bir tohum bunu yeşertmek yine toplumun elinde” diyerek projenin bir an önce can bulması için çabaladıklarını söylüyor.

İstanbul Tuzla’daki cemevinde her perşembe günü Alevi yurttaşlar ibadetlerini gerçekleştiriyor.

Öte yandan cemevinde cenaze hizmeti de veriliyor.

Engin Özkoç’tan Devlet Bahçeli’ye olay yanıt!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

CHP’li Ali Öztunç RTÜK’teki skandalları mecliste tek tek anlattı: AKP’li vekiller çılgına döndü!

CHP'li Ali Öztunç ile Rafet Zeybek'in meclis genel kurulu konuşmaları sosyal medyaya damgasını vurdu.

CHP’li Aydoğan’dan AKP’ye sert sözler: Bu kanunu veterinerlere mi hazırlattınız?

CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Turan Aydoğan, TBMM’de görüşmelerine başlanan Avukatlık Yasında değişiklikler içeren yasa teklifi üzerine yaptığı 10 dakikalık konuşmada teklifin nelere mal olacağına ve aslında bir FETÖ projesi olduğuna vurgu yaptı.

Sabah yazarı açıkladı: Erdoğan’dan sonra AKP’nin başına kim geçecek?

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra AKP’ye lider olacak aday isimler için, “Burada da var bir sürü. Süleyman Soylu’yu sayarsınız, Berat Albayrak’ı sayarsınız” dedi.

Sakarya’da patlamamış malzemeyi imhaya götüren kamyon patladı: 3 asker şehit, 6 yaralı

Sakarya'da Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım, patlamada 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6 kişinin ise yaralandığını açıkladı
206,939BeğenenlerBeğen
7,856TakipçilerTakip Et