Alevi dedesi Mehmet Özdurmaz: Cemevi caminin karşıtı değil Kabe’nin temsilidir

İstanbul Tuzla'da Al-İ Aba Cemevi dedesi Mehmet Özdurmaz ve Al-İ Aba Vakfı Başkanı Timuçin Gültekin aleviliği, alevilerin sorunlarını ve hayata geçirmeye çalıştıkları ilim, kültür ve bilim yuvası olan cemevi projesini Bizim TV'ye anlattı.

İstanbul Tuzla’da Al-İ Aba Cemevi dedesi Mehmet Özdurmaz ve Al-İ Aba Vakfı Başkanı Timuçin Gültekin aleviliği, alevilerin sorunlarını ve hayata geçirmeye çalıştıkları ilim, kültür ve bilim yuvası olan cemevi projesini Bizim TV‘ye anlattı.

Yaklaşık 4 yıldır inşası devam eden cem evinde ibadet alanlarının yanı sıra eğitim öğretim için derslikler, konferans salonu, büyük bir aş evi ve misafirhane bulunuyor.

Cemevi dedesi Mehmet Özdurmaz, burada yoksulların yemek yiyebileceğini, gençlerin eğitim öğretim için sayısız kaynak ve ders bulabileceğini belirterek projelerinin bitmesi halinde Türkiye’de örneği olmayan bir sistemin hayat bulacağını belirtiyor.

Al-i Aba İlim Eğitim Araştırma Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın yeni başkanı Avukat Timuçin Gültekin oldu

Al-İ Aba Vakfı Başkanı Timuçin Gültekin de Alevi Bektaşi kültürünün bu çatı altında daha nitelikli bir şekilde gelişeceğinin altını çizerek, “Gençlerimizi cemaatlerin kucağından kurtarmak için önemli bir adım. Bu bir tohum bunu yeşertmek yine toplumun elinde” diyerek projenin bir an önce can bulması için çabaladıklarını söylüyor.

İstanbul Tuzla’daki cemevinde her perşembe günü Alevi yurttaşlar ibadetlerini gerçekleştiriyor.

Öte yandan cemevinde cenaze hizmeti de veriliyor.

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.

’25 yıldır trafik sorunu yoktu’ diyen Tevfik Göksu’ya İmamoğlu’ndan yanıt geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da son altı ayda trafik sorunu oluştu, 25 yıldır yoktu" diyen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.
210,605BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et