Alaattin Keykubat’tan adrese teslim kadro ilanı: Nokta atışı öğretim üyesi alınacak!

Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesinin verdiği öğretim üyesi alım ilanı, "adrese teslim kadro" tarifini tam karşılayacak cinsten... Alınacak öğretim üyeleri için konulan "özel şart"lar, adeta alınacak kişiyi tarif ediyor. Tıp Fakültesine doktor olmayan öğretim üyesi arayan üniversite yönetimi, "biyoloji bölümü mezunu, tıbbi farmakoloji doktorası yapan, kök hücre uygulamaları konusunda çalışması olan" yardımcı doçent aradığını duyurdu.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Alaattin Keykubat Üniversitesi, 30 Aralık 2016’da “adrese teslim öğretim üyesi alım ilanı” verdi.

Resmi Gazete ve yandaş Sabah “gazete”sinde yayınlanan kadro alım ilanı hayli ilgi çekici. Üniversiteye alınacak kadrolara konulan “özel şart”lar öylesine tanımlı ki, alınacak kadrolar konusunda adeta nokta atışı yapılıyor. Üniversite yönetimi akademik kadro olarak alacağı kişilerin yalnızca ismini vermiyor ama en ince detayına kadar tanımlıyor.

Üniversitenin işletme, eğitim, spor bilimleri, turizm, mühendislik ve tıp fakülteleri için açılan toplam 23 kadrodan 5’i Tıp Fakültesi’ne ayrılmış.

Tıp Fakültesi’ne doktor olmayan personel arayan üniversite yönetimi, alacağı yardımcı doçentin “özel şart”larını şöyle tanımlamış: “Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olmak, Tıbbi Farmakoloji ana bilim dalında doktora yapmış olmak,  kök hücre uygulamaları ve hücre kültürü konularında çalışmaları olmak.”

Diğer fakültelerin gereksinim duyduğu öğretim üyelerinin “özel şart”ları da hayli ilgi çekici… Örneğin “Anadolu yöresel mutfağı konusunda çalışması olmak”, “Katma değer vergisinde teslim ve ücretlerin vergilendirilmesi konusunda çalışmaları olmak”, “Fen öğretmenlerinin okul dışı eğitime yönelik görüşleri hakkında çalışması bulunmak” gibi “özel şart”lar aranıyor.

Bir başka örnek de Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne alınacak yardımcı doçent için konuşan “özel şart.” Üniversite öyle bir yardımcı doçent arıyor ki, “Bilgisayar Mühendisliğinde doktora yapmış olacak ve ilaç-protein etkileşimi tahmini için özellik seçimi ve gözetimli öğrenme konularında çalışması olacak.”

Son Haberler