Pazar / 5 Temmuz 2020

Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli ve Erdoğan, Sedat Peker ilişkisi nedir?

Gazeteci Ali Tarakçı, infaz yasası ile serbest bırakılan Alaattin Çakıcı hakkında açıklamalarda bulundu. Tarakçı, "Türkiye'de mafyanın sahibi devlettir" şeklinde konuştu.

207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Gazeteci Ali Tarakçı, geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında “Sahte sultan” sözlerini kullanan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın, İnfaz yasası kapsamında serbest bırakılması tartışmalara neden oldu.

Çakıcı’nın serbest bırakılmasından kısa süre önce organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yurt dışına çıkması dikkat çekerken, gazeteci Tarakçı, “Alaattin Çakıcı’nın devlet kontrolünde olduğu kadar Sedat Peker’de devletin kontrolündedir bu sebeple çatışacağını düşünmüyorum” açıklamasını yaptı.

Tarakçı, Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker’in devlet kontrolünde olduğunu vurgulayarak MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yakınlığıyla bilinen Alaattin Çakıcı ve Sedat Pekerin uzlaştırılacağını söyledi.

Sedat Peker’in ‘Küçük Sedat’ açıklamasına Çakıcı’nın avukatından adresli mesaj

Türkiye’de mafya grupları iktidarla birlikte değişir diyen Tarakçı, “Geçmişte Alaattin Çakıcı nasıl devlet adına iş yaparak ‘adam temizlediyse’ bugün de iktidarın değişmesiyle yükselen Sedat Peker’de devlet adına bu işi yapmaktadır” şeklinde konuştu.

Ayrıca Tarakçı, yeni İnfaz yasasının içeriğinde MİT’e tutuklu bir kişiyi hapisten çıkarma yetkisi verildiğini söyledi.

MAFYANIN SAHİBİ DEVLETTİR

Susurluk skandalı olarak adlandırılan 3 Kasım 1996 yılında gerçekleşen kazanın devlet ve mafya ilişkisini gözler önüne serdiğini söyleyen Tarakçı, “Tarihe baktığımızda mafyanın sahibinin holdingler olmadığını, mafyanın sahibinin devlet olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmişte bir devlet partisi olduğunu söyleyen Tarakçı, “Artık devlet partisi AKP’dir, dolayısıyla mafyanın sahibi ve mafyayı kullanan da odur” dedi

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et