Akşener’e “Her an herşey olabilir” tehdidinin altından ‘Çukur’ dizisi çıktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin karşısına “Her an her şey olabilir” diye yazan biri çocuk iki kişi gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı adayı da olan İYİ Parti liderinin İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki evinin karşısındaki duvara spreyle yazılan yazı tartışma yaratmıştı.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre yazıyı yazan 23 yaşındaki Burak G. ve 14 yaşındaki E.T. gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Burak G., emniyetteki sorgusunda ‘Çukur’ dizisinin repliklerini duvara yazdıklarını, herhangi bir tehdit amacı gütmediklerini söyledi. Şüpheli, Akşener’in evini de bilmediklerini savundu.

‘Nitelikli tehdit’ suçlaması yöneltilen ikiliden çocuk olan, savcının talimatı sonrası yaşının küçük olması nedeniyle ailesine teslim edildi. E.T. pazartesi günü savcıya ifade verecek.

Burak G. emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Tarihi surda Millet Balkonu

Diyarbakır’ın UNESCO koruması altındaki surların hemen dibinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve TOKİ’nin ihalesiyle 6 ayda tamamlanan ‘Millet Bahçesi’ projesi kapsamında, tarihi sura balkon yapıldı. Surların dibine de beton dökülürken, önüne de istinat duvarı örüldü.

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.
209,940BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et