Akşener: Eğer bu olursa YSK’nın önünden jiletle kazıyamazlar beni

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 16 Nisan referandumunda hile yapıldığına dair iddiaları hatırlatarak, “16 Nisan’da biz sandıkları koruduk, abidik gubidik işler YSK’da oldu bu sefer de. Haziranda, yine böyle dümen çevirecek olurlarsa, o YSK’nın önüne oturum, vallahi de billahi de beni jiletle kazıyamazlar oradan!” dedi.

Sözcü’den Özlem Gürses’e konuşan Akşener, cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kendisi yerine CHP adayının kalması durumunda destek vereceklerini yineleyerek, “Şüphesiz ki her türlü gücümüzle destekleyeceğiz! Bu kavga Meral Akşener’in koltuğa oturma kavgası değildir, bu kavga İYİ Parti’nin bir yerlere gelme kavgası da değildir. Biz eğer 24 Haziran 2018’de bu işi başardığımız takdirde, zaten Meclis’te kendiliğinden bir koalisyon kurulacak” dedi.

24 Haziran’daki seçimle ilgili vaatlerini de anlatan İYİ Parti lideri, “Kişisel olarak, ben kazandığımda, hukukun üstünlüğü, parlamenter sisteme geri dönüş, adalete güvenin tesisi, liyakatin yönetim anlayışı olması, iş hayatında ‘Benim adamım, benim müteahhittim’ döneminin bitmesi, STK’ların otoriteden bağımsızlaştırılması… Bunlara sözüm var” diye konuştu.

‘Bu seçim mutlaka ikinci tura kalacak’
Akşener, cumhurbaşkanlığı seçimiyle milletvekili seçiminin iki farklı şey olduğuna da dikkat çekti: “İki konuyu seçmene çok iyi anlatmak gerek. Yani aynı anda oy verilecek olsa da bir seçmen, parlamento için A partisinin milletvekillerine, cumhurbaşkanlığı için B partisinin adayına oy verebilir. Bunu çok iyi anlatmalıyız. Bir de cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun 8 Temmuz olduğunu sürekli hatırlatmalıyız. Bu seçim mutlaka ikinci tura kalacak, seçmen planını ona göre yapsın.”

İYİ Parti lideri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin cumhurbaşkanı adayını kendisine söyleyip söylemediği yönündeki soruyaysa şu yanıtı verdi: “Evet, aklında olan bir isim geçti. Ama o bilgi benim namusumdur. Partideki arkadaşlarımla, en yakınlarımla bile paylaşmadım.”

Akşener, geçen 16 Nisan’daki referandumda hile yapıldığı iddialarına da değindi ve sandık hilesini engelleyeceklerine dair söz verdi: “Bunu bir namus borcu olarak görüyorum. Seçmenlerden gönüllülerimiz için destek istiyorum, insana ihtiyacımız var. Sandık asıl olarak devletin, bu devleti yönetenlerin namusudur. Ama bir adam çıktı, ‘Harpte hile meşrudur’ dedi. 16 Nisan’da biz sandıkları koruduk, abidik gubidik işler YSK’da oldu bu sefer de. Haziranda, yine böyle dümen çevirecek olurlarsa, o YSK’nın önüne oturum, vallahi de billahi de beni jiletle kazıyamazlar oradan!”

Babil dizisine FETÖ soruşturması

Star TV’de yayınlanan  ve gerici AKİT gazetesinin hedef gösterdiği “Babil” dizisine FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi.

Bakan Albayrak’tan dolar mesajı

Son Dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020 tek haneli enflasyonu gördüğümüz yıl olacak. Kurun dış risklerden etkilenmeyeceğine finansal mimari kurduk" açıklamasında bulundu.

İslamoğlu ile Cübbeli Ahmet birbirine girdi… Nalları dikti, satıcı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile ilahiyatçı yazar İslamoğlu arasındaki tartışma kapanan Hilal TV üzerinden sürdü. “İslamoğlu’nun kanalı nalları dikti” diyen Cübbeli Ahmet’e, İslamoğlu “Her şeyin satıcısı” dedi

Berat Albayrak’tan “Kanal İstanbul” için ‘Aldım ama neden aldım bir sorun’ açıklaması…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul projesinin geçtiği alanda arazi aldığını belirten haber sonrası Albayrak'ın avukatından açıklama geldi.

Rabia Naz’ın babasından Süleyman Soylu’ya ‘Şeyh’ tepkisi

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan Nakşibendi tarikatı şeyhinin ölümüyle ilgili sosyal medyadan başsağlığı mesajı paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Şaban Vatan, "Şeyhe üzüldüğünüz kadar kızıma üzülmediniz" dedi.
209,975BeğenenlerBeğen
4,673TakipçilerTakip Et