Akşener Ayasfoya’daki ilk namaza katılmayacak: Karantina sürecim devam ediyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüs karantina süresinin 27 Temmuz Pazartesi günü sona erecek olması nedeniyle Ayasofya'da kılınacak ilk namaza katılamayacağını açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koruma polisinin testinin pozitif çıkması nedeniyle karantina süresi 27 Temmuz Pazartesi günü sona ereceği için yarın Ayasofya’da kılınacak ilk namaza katılamayacağını açıkladı. Ayasofya’daki programa, İYİ Parti adına TBMM Grup Başkanı Orhan Çakırlar ile parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu katılacak.

Akşener, koruma ekibinden bir polis memurunun Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle 14 günlük karantina uyguluyor.

“BİLİME KULAK VERDİ”

İYİ Parti’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, Akşener’in “bilime kulak verdiği ve tek bir vatandaşın bile sağlığını riske atmamak için”  programa katılmayacağı belirtilerek şöyle denildi:

“Ecdat yadigarı Ayasofya Camii’nin yeniden ibadete açılması ve 24 Temmuz Cuma günü kılınacak Cuma Namazı ile başlayacak yeni dönemin, ülkemiz, milletimiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.
Bilindiği üzere;
Diyanet İşleri Başkanı sayın Ali Erbaş’ın, Ayasofya Camii’ndeki programa davet ettiği Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, bu kıymetli davetten duyduğu memnuniyeti daha önce kamuoyu ile paylaşmıştı.
Ancak, yine kamuoyunun malumu olduğu üzere, Sayın Genel Başkanımız, koruma ekibinden bir polis memurumuzun Covid-19 testinin pozitif çıktığı günden itibaren 14 günlük bir karantina uygulamasındadır. Ve karantina süresi de 27 Temmuz Pazartesi günü sona erecektir.
Pandemi konusunda daha önce de örnek davranış sergileyen Sayın Genel Başkanımız, bu kez de yine bilime kulak vermiş ve tek bir vatandaşımızın bile sağlığını riske atmamak için, 24 Temmuz’daki programa katılmama kararı almıştır.
Sayın Genel Başkanımız, Ayasofya programında partimizi temsilen;
TBMM Grup Başkanımız Sayın Orhan Çakırlar,
Parti Sözcümüz Sayın Yavuz Ağıralioğlu,
Ve Kalkınma Politikaları Başkanımız, Prof. Dr. Sayın İsmail Tatlıoğlu’nu görevlendirmiştir.
İYİ Parti olarak;
24 Temmuz ve sonrasında, Rabbimizden, Ayasofya’dan yükselecek duaların kabulünü niyaz eder, aziz milletimizin bilgisine saygıyla sunarız.”

Son Haberler