Perşembe / 26 Kasım 2020

‘AKP’ye oy verenlerin yüzde 47’si başka ülke vatandaşı olmak istiyor’

KOBİ ziyaretleri yapmak için Kayseri’de bulunan CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, “AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen gençliğin yüzde 47’si başka bir ülke vatandaşlığına geçmek istiyor” açıklamasını yaptı.

204,567BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

KOBİ ziyaretleri öncesinde Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapan Sertel, Türkiye ekonomisinin son 18 yılda geldiği olumsuz tablonun en net göstergesinin, genç işsizlik oranları ve genç işsizlerin başka ülkelerde yaşamak istemesi olduğunu ifade etti.
Sertel, “Erken seçim tartışması var. Erken seçimi yönetici istemiyor, Türkiye’nin yönetilemediğini gören sanayici, Türkiye’nin yönetilemediğini gören emekli, Türkiye’nin yönetilemediğini gören ve çare arayan tarım kesimi, çiftçi, işçi, işsiz, binlerce, onbinlerce üniversite mezunu işsizimiz istiyor. En acı olan Türkiye’de yapılan kamuoyu araştırmalarında Türk gençlerinin yüzde 64’ünün fırsat olursa yurt dışına çıkmak istediği ve başka bir ülkenin vatandaşlığına geçme talebidir. Çaresizlik gençlerimizin umudunu kırmıştır. En ağır olan budur. AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen gençliğin içinde de bu oran yüzde 47’dir, İçimizi acıtan budur, Türkiye 18 yılda bu noktaya getirilmiştir” dedi.

“MHP’NİN KAMPANYASI İBRET VERİCİDİR”

MHP’nin ‘askıda ekmek’ kampanyasının da Türkiye’nin ekonomik durumunun göstergesi olduğunu kaydeden Sertel, “Bizim geleneklerimizde, göreneklerimizde kendisi zor durumda da olsa birini doyurmak vardır. Temel felsefemiz budur. Bu kampanyaların, Türkiye’nin geldiği noktayı göstermesi açısından bu kampanyalardan ibret alınması gerektiğini ve ok iç acıtıcı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Maradona’nın ölüm nedeni belli oldu

Arjantin'de dün hayatını kaybeden efsane futbolcu Diego Armando Maradona'ya yapılan otopsinin ardından Maradona'nın ölüm nedeni belli oldu.

Erdoğan’dan Fatih Ürek’in programına müdahale

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Türkiye'nin istişaresiz bir topluma dönüştürüldüğünü ifade ederek Fatih Ürek'in programına bile müdahale edildiğini yazdı. 

CHP’li vekil: Covid-19 kaynaklı günlük ölüm sayısı 1000

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Covid-19 kaynaklı ölümlere ilişkin yeni iddialarda bulundu.

Binali Yıldırım’ın kardeşi İlhami Yıldırım: Acaba daha ne saçmalıklar göreceğiz

Bir dönem Kızılay'a kayyum olarak atanan Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım Kızılay'ın başlattığı 'Askıda Pizza' uygulamasını eleştirdi.

Ali Babacan’dan Bakan Koca’ya: Bunca yaşanandan sonra…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün gerçek vaka sayılarını açıklamasına DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan tepki geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından...