‘AKP’nin yeni seçim malzemesi artık çok net, oysa böyle bir dertleri yok…’

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, AKP ve MHP'nin KKTC meselesini seçim malzemesi olarak kullanacağını yazdı. Yarkadaş, "AKP'nin Rauf Denktaş'a yaptıklarını hatırlayın" diyerek aslında böyle bir dertleri olmadığını söyledi.

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, AKP ve MHP’nin KKTC meselesini seçim malzemesi olarak kullanacağını yazdı. Yarkadaş, “AKP’nin Rauf Denktaş’a yaptıklarını hatırlayın” diyerek aslında böyle bir dertleri olmadığını söyledi.

Yarkadaş’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Cumhur İttifakı’nı oluşturan AKP ve MHP iç politika malzemesi üretmek için çareyi bu kez ‘dışarıda’ arıyor. Her iki parti işte bu yüzden KKTC üzerinden gerilim yaratmaya ve seçmenlerini konsolide etmeye çalışıyor. Hedefleri, ‘milliyetçi’ söylem üzerinden AKP ve MHP tabanını Cumhur İttifakı içinde tutmak…

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin KKTC’ye giderek AB’nin tepki göstereceğini düşündükleri mesajları vermelerinin sebebi de zaten bu…

TEPKİ…

Aslında bu hedefe ‘kısmen’ ulaştıkları söylenebilir. Erdoğan’ın Kapalı Maraş’ın açılmasına yönelik sözlerine AB ülkeleri, İngiltere, ABD, Yunanistan ve İsrail’den tepki geldi. Zaten Erdoğan ve Bahçeli’nin istediği de buydu. Çünkü; ‘tüm dünya karşımızda’ demagojisi ancak bu şekilde inandırıcı olabilirdi. Açlık ve yoksullukla boğuşan Türk seçmenin ağzına bir parmak bal böyle çalınabilirdi!

DENKTAŞ’A ÇİLE ÇEKTİRDİLER

AKP ve MHP’nin olası bir seçimde kullanacağı yeni ve etkili malzemelerden birinin KKTC olduğu artık çok net… Oysa ki; AKP ve MHP’nin KKTC diye bir derdi yok. AKP’nin rahmetli Rauf Denktaş’a yaptıklarını bir hatırlayın… Ellerinden gelse, Denktaş’ı Fethullahçı çete ile birlikte Ergenekon operasyonlarında tutuklatacaklardı.

Hatırlayın; bugün sözde milliyetçilik rüzgarı estirerek Türk seçmeni etkilemeye çalışan AKP, Annan Planı’na karşı çıkan Denktaş ve arkadaşlarını neredeyse Türkiye’ye sokmayacaktı!

“TÜRKİYE’YE GELME…’’

Ada’da yapılacak olan referandum öncesi ‘Hayır’ oyu verilmesi için çalışan Denktaş ile Erdoğan arasında yaşanan tartışmalar unutuldu mu!

Hatırlayan; Rauf Denktaş, Türklerin aleyhine olduğunu düşündüğü Annan Planı’nı Türkiye’de de anlatmak istemiş, dönemin Başbakanı Erdoğan, “Ne anlatacaksan Kıbrıs’ta anlat’’ diyerek ülkeye gelmesine bir anlamda izin vermemişti. Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün tavrı da aynıydı. Gül, AB’nin gözüne girebilmek için Denktaş’a açık tavır almıştı. Bu sinyalleri alan AKP’nin besleme medyası, Denktaş’ı “ırkçı – statükocu” ilan etmişti. MHP işte şimdi bu anlayışla birlikte hareket ediyor. Bizim de geçmişte yapılanları unutmamızı istiyor!

Oysa hepimiz biliyoruz ki; AKP’nin de MHP’nin de KKTC diye bir derdi yoktur. Onlar için KKTC genel seçimde kullanacakları bir malzemeden ibarettir.

Son Haberler