“AKP’nin savaşa ihtiyacı var bir kaos ortamı yaratılıp peşinden OHAL ilan edilebilir”

Gazeteci yazar Can Ataklı Youtube kanalından yaptığı yayında çarpıcı iddialarda bulundu. AKP'nin ciddi bir kan kaybı yaşadığını belirten Ataklı, olası bir erken seçimde Erdoğan'ın 50+1'i elde etmekte zorluk yaşadığını bu yüzden daha radikal politikalar izleyeceğini belirtti. 

Gazeteci yazar Can Ataklı Youtube kanalından yaptığı yayında çarpıcı iddialarda bulundu. AKP’nin ciddi bir kan kaybı yaşadığını belirten Ataklı, olası bir erken seçimde Erdoğan’ın 50+1’i elde etmekte zorluk yaşadığını bu yüzden daha radikal politikalar izleyeceğini belirtti.

Ataklı şunları söyledi:

Erdoğan’ın amacı artık seçim kazanmaktan öte ömrünün sonuna kadar iktidarda kalmayı garantilemek. Atılan bütün adımlar bunun için. Ancak görünen o ki ne Ayasofya’nın açılışı, ne Korona hastaneleri, ne gaz bulunması kesin zaferi sağlayacak etki yaratmadı. elde kalan son koz bir savaş başarısı. Günümüzde elbette topyekun bir savaş ihtimali pek mümkün değil. Ancak kamuoyuna zafer gibi sunulacak bir silahlı çatışma Erdoğan’ın beklediği dalgayı yaratabilir. Bir savaş operasyonu ile gidilecek seçimde Erdoğan başkanlığını tekrar kazanırsa ardından bunu ömür boyu hale getirecek yasal düzenlemeleri yapmak kolaylaşacaktır. Tabii bir de kara senaryo var. Attığı adımların bir türlü beklediği etkiyi yaratmaması sarayı bir kaos ortamı yaratmaya itebilir. Ardından gelecek bir Ohal ilanı ile Türkiye’nin kaderi değişir.

Son Haberler