AKP’nin referandum toplantısına Gül ve Davutoğlu katılacak mı?

AKP: Kuruluştan bu yana partimizde görev almış herkes toplantımızın özel davetlisi

AKP’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda yarın başlatacağı referandum kampanyası için gözler 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çevrildi. Başbakan Binali Yıldırım‘ın bizzat davet ettiği belirtilen iki ismin ise yurt dışında oldukları kaydedildi.

Toplantıya çağrılan kişiler arasında şu isimler de var:

Eski TBMM Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan

Eski Bakan Suat Kılıç,

Eski Bakan Sadulah Ergin

Eski Bakan Hüseyin Çelik

Toplantıya Ankara’da görev yapan yabancı misyon temsilcileri, büyükelçiler de davet edildi. Arena’ya 30 uluslararası 400 STK, 60’ı yabancı 500 gazetecinin katılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı mektubu

Referandum için hazırlanan slogan ve müziklerin tanıtılacağı toplantıya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da bir mektup göndermesi bekleniyor.

“Hepsine davetiyeler iletildi”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, eski AKP’li vekillerin davet edilip edilmediği sorusu üzerine şu yanıtı verdi:

“Hepsine davetiyeler iletildi. Bizde ‘Eski AK Partili’ diye bir şey olmaz. Kuruluştan bu yana partimizde görev almış, ülkemize hizmet etmiş kurucularımız, parti yöneticilerimiz, genel başkan yardımcılarımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, hepsi yarınki toplantımızın özel davetlileridir. Programları el verenler bizlerle beraber olacaklardır.”

Erdoğan’ın “Nerede kaldı bu süt?” sorusuna İmamoğlu’ndan cevap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a”Sayın Cumhurbaşkanının bahsettiği süt dağıtımı 100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Bizim dönemimizde veren el, alan eli görmeyecek. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz” diyerek cevap verdi.

AKP’li vekilden AKİT muhabirine: “Sen benim hakkımda nasıl haber yaparsın lan”

Gerici Yeni Akit’in web sitesi muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir’in, kumar oynarken görüntüledikleri AKP’li isimlerin saldırısına uğradıkları iddia edildi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Rahşan Ecevit, Devlet Mezarlığı’nda eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.
209,983BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et