Perşembe / 21 Ocak 2021

“AKP’nin oyu düşer diye korkuyorlar. AKP oy kaybına uğramaması için korkutmak için soruşturma açılıyor”

CHP Milletvekili Mahmut Tanal Mansur Yavaş ve İmamoğlunun başlattığı yardım kampanyasına açılan soruşturma hakkında konuştu

Mahmut Tanal şunları söyledi:

“YARDIMLARA KARŞI OLMAK,HUKUKA KARŞI OLMAKTIR, MİLLETE KARŞI OLMAKTIR, DİNE KARŞI OLMAKTIR”

Belediyelerimizin yardım kampanyası ile ilgili soruşturma başlatılması ne TCK ile ne anayasa ile bağdaşıyor, ne ahlakla ne de dinle bağdaşıyor. Zor durumda olan vatandaşımıza yardım elinin uzatması değilde el uzatmamak suçtur. Bu uygulama haksız bir uygulamadır. Neden bunu yapıyorlar, şunun için bunu yapıyorlar, merkezi iktidar vatandaşa yardımcı olamıyor. Farklı belediyeler CHP li belediyeler vatandaşa destek sağlıyor. Bunlar destek sağlarsa AKP’nin oyu düşer diye korkuyorlar. AKP oy kaybına uğramaması için korkutmak için soruşturma açılıyor.
Devletin görevi insanını yaşatmaktır. Böyle zor günlerde koruması kollaması gerekir.
Vatandaş askerliğini yapıyor, vergisini ödüyor, neden yardım etmiyorsun. Yardım edeni neden engelliyorsun.
Yardımlara karşı olmak millete karşı olmak demektir,ahlaka karşı olmak demektir, dini değerlere karşı olmak demektir, hukuk devletine karşı olmak demektir.
Bu soruşturma millete karşı yapılan bir soruşturmadır.
Allah’a ve millete havale ediyorum

“VATANDAŞ GEÇİM DERDİNDE BUNLAR İHALE DERDİNDE”

Perşembe günü bir yasa geçti. Ekonomik paketin içinde ne vardı biliyor musunuz? Hazineye ait olan devlet arazilerinin ihalesiyle ilgili internet üzerinden bakanlığa verilen yetki yasası geçti
Devlete ait hazine arazilerini neden internet üzerinden satıyorsunuz.
Ekonomik tedbirler almamız gerekirken hangi gerekçe ile araç ihalesi yapıyorsunuz.
Savurganlık hat safhada .
Vatandaş geçim derdinde, bunlar ise bu ihalelerle acaba ne yapabiliriz, nasıl birilerine fayda sağlayabiliriz derdinde
Bu servet milletindir. Bu doğru bir şey değil. Terziler, berberler, Gazeteciler günlük işe gidenler evde oturuyor. Bunlara asgari ücretten az olmamak üzere bir iki aylık destek çıksalar para mı yok diyecekler, kaynakmi yok diyecekler, beş tane büyük firmanın vergilerini affettiler. Ama maalesef bu yapılmıyor.

“AKP İKTİDARI SUÇ ÜRETEN BİR İKTİDAR OLDU”

AKP iktidara geldiğinde 47 bin kişi cezaevindeydi, şimdi ise 300 binin üzerinde insan cezaevinde. Nereden nereye geldik diyorlar ya , adeta AKP iktidarı suç üreten bir iktidar oldu. Yazı yazan , muhalifim diyen herkese terörist denildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan şiir okuması ideolojik eylemler nedeniyle suç sayıldığı için Milletvekili olamıyordu , sonradan bu değiştirildi. Şimdi ise insanlar ideolojik eylemler nedeniyle içeride.
Maalesef muhalif olan herkesi terörist olarak nitelendirilmesi ve infaz yasasından yaralanmaması eşitsizliktir.
Tosuncuk vardı, bilirsiniz, o kadar insanı dolandırdı. Tosuncuğun dolandırdığı insanlar parasını kimden alacak. Şunu diyordu, devlet kendisine karşı işlenen suçları affedebilir, şahıslara karşı işlenen suçları affedemem, şimdi siz bu tosuncuğun işlediği suçu infazdan yararlandırdınız. Bu kabul edilebilir bir durum değil.

“ÜLKEMİZDE HUKUK YOK”

Ülkemizde hukuk yok. Bu ülkede cezaevi sayısı sürekli artıyor. Fabrikaların yerine cezaevleri açılıyorsa demek ki ülke iyi idare edilmiyor. Fabrikalar niye açılmıyor peki, eğer bir ülkede hukuk güvenliği yoksa o ülkede fabrikalar açılmıyor maalesef. Para hukuk güvenliği arıyor.

“GAZETECİLER KAMU HİZMETİ YAPIYOR”

Gazetecilerin sorunlarına da değinen Tanal, “gazetecilerin sorunları ile ilgili olarak geçen hafta soru önergesi verdim. Maaşları olmayan gazeteciler için devletin diğer insanlarımıza destek verdiği gibi gazetecilere de destek vermelidir. Hatta gazetecilere karşılıksız destek verilmelidir. Çünkü gazeteciler toplumun yararına kamu hizmeti ifa ediyor. Toplumu bilgilendirmeye çalışıyor

Son Haberler