Pazartesi / 6 Temmuz 2020

AKP’lilerin ‘Erdoğan’ sloganı attığı Anıtkabir’de Gençliğe Hitabe’ye izin verilmedi

AKP’lilerin ‘Erdoğan’ sloganı attığı Anıtkabir’de Gençliğe Hitabe’ye izin verilmedi

207,013BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

A3haber’in haberine göre Atatürkçü Düşünce Derneği Akhisar şubesi üyesi gençler, Anıtkabir’de ‘Gençliğe Hitabe’yi okumak istedi. Görevliler ‘Hitabe’nin okunmasını engelledi.
A3 Haber Merkezi | Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’deki anma töreninde bir grup tarafından “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atılması kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Bu duruma protesto etmek isteyen ADD Akhisar şubesi üyeleri, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni yüksek sesle okumak istedi. Ancak görevli askerler, Anıtkabir içinde slogan atmanın yasak olduğunu belirterek, “Gençliğe Hitabe”nin okunmasını engelledi.

Duruma tepki gösteren gençler, slogan atmadıklarını, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni okuduklarını belirterek, “Anıtkabir’de hitabeyi okumak en doğal hakkımız” dedi.

BAKIRLIOĞLU: GAFLET VE DALALET İÇİNDELER

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “Tayyip Erdoğan sloganlarına ses çıkaramayan fakat ‘Gençliğe Hitabe’nin gençler tarafından okunmasını engelleyenlerin gaflet ve delalet içindeler. Ebedi istirahatgahında Atatürk’ü anmanın yasak olması kabul edilemez” dedi.

Anıtkabir’de görevli askerlerin engelleme çabalarının ardından, gençler askerlerle karşı karşıya gelmemek için eylemi sonlandırdı.

1 Yorum

  1. Haberde yanlışlık var sadece Akhisar gençleri değil oradaki çoğu genç ADD Bursa mustafakemalpaşa ‘ lı gençler haberi düzeltirsek iyi olur

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Levent Gültekin açıkladı: Erdoğan’a çok yakın isimden “Ülke yıkıma gidiyor engelleyemiyoruz” itirafı

Gazeteci Levent Gültekin, Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına konuk oldu. Programda, Erdoğan'a çok yakın bir kişiyle konuştuğunu belirten Gültekin, birinci halkadaki ismin kendisine "Ülke büyük bir yıkıma gidiyor ve engelleyemiyoruz" dediğini aktardı.

CHP Sözcüsü, CNN’in İlhan Kesici üzerinden İmamoğlu gerilimi yaratma stratejisini üç cümleyle bozdu!

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının soru cevap bölümünde CNN Türk muhabiri Öztrak'a İlhan Kesici'nin İBB ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik sert eleştirilerini hatırlattı. Öztrak soruya "İBB'yi ve İmamoğlu'nu ilk günde tebrik ettim, şimdi de tebrik ediyorum" dedi.

Davutoğlu’ndan Ahmet Hakan’a çok konuşulacak ‘Erdoğan’ yanıtı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Bakanı’nın bir gecede aniden görevden alınmasının arkasından Cengiz, Limak ve Kalyon’un kaybettiği ihale çıktı: Yeni Bakan geldi, kaybedilen ihale iptal edildi!

16 Mart’ta yapılan Çukurova Havalimanı ihalesine 2 firma girdi. Bu firmalardan biri olan Cengiz, Limak ve Kalyon’un girişimi ihaleyi kaybetti. 12 gün sonra ulaştırma bakanı görevden alındı, yeni bakan 15 Nisan’da eski ihaleyi iptal etti. Bu hafta yeniden ihaleye çıkılacak

Erdoğan’ın masasında: Sosyal medya düzenlemesi için iki formül

Erdoğan'ın masasında sosyal medya düzenlemesi için iki formül var, ya Fransa modeli ya ABD modeli.
207,013BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et