AKP’lilerin ‘Erdoğan’ sloganı attığı Anıtkabir’de Gençliğe Hitabe’ye izin verilmedi

AKP’lilerin ‘Erdoğan’ sloganı attığı Anıtkabir’de Gençliğe Hitabe’ye izin verilmedi

A3haber’in haberine göre Atatürkçü Düşünce Derneği Akhisar şubesi üyesi gençler, Anıtkabir’de ‘Gençliğe Hitabe’yi okumak istedi. Görevliler ‘Hitabe’nin okunmasını engelledi.
A3 Haber Merkezi | Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’deki anma töreninde bir grup tarafından “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atılması kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Bu duruma protesto etmek isteyen ADD Akhisar şubesi üyeleri, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni yüksek sesle okumak istedi. Ancak görevli askerler, Anıtkabir içinde slogan atmanın yasak olduğunu belirterek, “Gençliğe Hitabe”nin okunmasını engelledi.

Duruma tepki gösteren gençler, slogan atmadıklarını, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni okuduklarını belirterek, “Anıtkabir’de hitabeyi okumak en doğal hakkımız” dedi.

BAKIRLIOĞLU: GAFLET VE DALALET İÇİNDELER

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “Tayyip Erdoğan sloganlarına ses çıkaramayan fakat ‘Gençliğe Hitabe’nin gençler tarafından okunmasını engelleyenlerin gaflet ve delalet içindeler. Ebedi istirahatgahında Atatürk’ü anmanın yasak olması kabul edilemez” dedi.

Anıtkabir’de görevli askerlerin engelleme çabalarının ardından, gençler askerlerle karşı karşıya gelmemek için eylemi sonlandırdı.

1 Yorum

  1. Haberde yanlışlık var sadece Akhisar gençleri değil oradaki çoğu genç ADD Bursa mustafakemalpaşa ‘ lı gençler haberi düzeltirsek iyi olur

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,481BeğenenlerBeğen
4,597TakipçilerTakip Et