AKP’liler birbirine girdi: “-Seviyesizlik -Terbiye yoksunu”

Hükümet cenahında sular durmuyor. Bu kez kavgaya AKP Milletvekili Yeneroğlu ve Güneş gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güler tutuştu. Salih Tuna ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış da kavgaya dahil oldu.

Hükümet cenahında sular durulmuyor. Bu sefer kavgaya tutuşanlar AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile hükümete yakın Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler oldu.

Güler, Yeni Şafak yazarı Salih Tuna birlikte katıldığı Ülke TV’deki programda, AKP’li Yeneroğlu’nun tutuklanan gazeteci Deniz Yücel’le ilgili “Deniz Yücel gazeteciden ziyade aktivist. Bundan bağımsız olarak tutuklama kararı çok sorunlu. Propaganda kavramı çok geniş yorumlanıyor” ifadelerinin yer aldığı attığı tweet’i eleştirdi. Programda yer alan Salih Tuna ise, AKP’li Yeneroğlu’nun sözkonusu tweet’te “saçmaladığını” belirtti, ama aynı Yeneroğlu’nun Türkiye’nin Almanya’daki lobi faaliyetlerine katkısı olduğunu ve Türkiye lehine mücadele verdiğini belirtti.

“SEVİYESİZLİK ÖRNEĞİ…”

AKP Milletvekili Yeneroğlu ise Twitter hesabından, Güler’in Ülke TV’de katıldığı ve kendisini eleştirdiği anları paylaşarak “Yanlış bilgi ve gayri ahlaki bir üslup ile hedef göstermek gazetecilik olamaz. Bu resmen başka bir seviyesizlik örneği! Yaptığım açıklamaları çarptırmak, yanlış tercüme etmek, yanlış çıkarım yapmak, bir de üstüne ‘eleman’ demek… İnsan biraz utanır yahu…” ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu ayrıca “Defalarca her platformda, Türkçe ve Almanca ‘hukuki sürece saygı’ çağrısında bulundum. Bunu bariz şekilde çarptırmak ancak art niyet olabilir” dedi.

“TERBİYE YOKSUNU…”

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güler, sosyal medyada bir kullanıcının “Gurbetçiler başta olmak üzere, sayın Yeneroğlu hakkında eleştirileriniz hususunda bir özür borcunuzun olduğunu düşünüyoruz” şeklindeki tepkisine ise “PKK tetikçisi gazeteci görünümlü Deniz Yücel’e destek verdiği için mi?” diye yanıt verdi.

AKP Milletvekili Yeneroğlu, Güler’in bu mesajına “Aktivist kelimesini anlamaktan aciz terbiye yoksunu sözde gazetecilik yapıyor. Yücel de militan edasıyla gazetecilik yapıyordu. Farkın ne?” dedi.

Yeneroğlu sosyal medya hesabından Güler’e tepkisini şöyle sürdürdü:

“Siz oturduğunuz yerden çalıp oynarken ben uluslararası zeminde ülkemin meselelerini anlatmaya çalışıyor, bir de sizin gibilerle uğraşıyorum..

Aktivist tarafsız olmayan, gazetecilik ahlakına aykırı hareket eden manasına gelir İngilizce ve Almancada.Yani militanlık yapana.Ama anlayana.

Kaldı ki hiçbir konuda sizin gibi düşünmek zorunda değilim, ahlaki seviyenize de düşecek değilim. Hukukun diliyle konuşurum, sokağın değil.

Sizin gibileri Deniz Yücel’in adını bile bilmezken ben onların yalanlarıyla, militanlıklarıyla mücadele ediyordum. Biraz gözünüzü açın..”

“YALAN NASIL OLSA BEDAVA…”

Turgay Güler ise Yeneroğlu’nun bu sözlerinin ardından “PKK tetikçisine sahip çıkıp Aktivist ilan ediyor. Bunun yanlış olduğunu söyleyen beni de terörist. At izi it izine karışmış böyle bir şey” diye yazdı. Yeneroğlu’nun bu yanıtı ise “Sahtekarlığa bak: Birisini savunuyormuşum, bu kişiye de terörist diyormuşum. Yalan nasıl olsa bedava, ahlaksızlık gibi…” şeklinde oldu.

TUNA’DAN BAŞDANIŞMANA: KEŞKE HİÇ KONUŞMASA

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AKP Milletvekili Mustafa Akış ise Ülke TV’deki programda konuşan Salih Tuna ve Turgay Güler’e “Keşke daha dikkatli olabilseniz. Sözün şehveti…” diye yazdı ve Yeneroğlu’nun TBMM sitesinde yer alan özgeçmişini gönderdi.

Tuna ise Akış’a “Bu genç ve heyecanlı kardeşimiz, izlemediği veya izleyip de anlamadığı konular hakkında keşke hiç konuşmasa!” diye yanıt verdi.

Turgay Güler ise Başdanışman Akış’a “Siz de Yeneroğlu gibi, bu PKK tetikçisi Deniz Yücel’in tutuklanmasını yanlış mı buluyorsunuz” diye sordu.

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin: Şaka maksadıyla çektim

Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez Temmuz ayında bir mağazada kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanmıştı. Çerkez savunmasında 'Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim' dedi.

Abdurrahman Dilipak: Dün CHP’lilerin bize yaptığını, bugün biz CHP’lilere yapmaya başladık

Akit gazetesi yazarlarından Abdurrahman Dilipak, bürokrasiye ilişkin eleştirilerine bugünkü köşesinde de devam etti.

Fransız basınında dikkat çeken yazı: Erdoğan sonrası dönem başladı

Fransız Le Monde gazetesi, editör yazısında Erdoğan sonrası dönemin Türkiye'de başladığını, Erdoğan'ın meşruiyetini yitirdiğini ve seçim sonrası gözlemlerini yazdı.

“Beni affetmelerini diliyorum” deyip emekliye ayrılan Oğuz Haksever geri dönüyor

19 yıl 7 ay çalıştığı NTV'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yaptığı bir gaf sonrası ayrılan Oğuz Haksever’in yeni adresi belli oldu. Haksever, Haber Global'de ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

İrfan Değirmenci, Ayşenur Arslan’ın programında açıkladı: Devlet Bahçeli beyin kanaması mı geçirdi?

MHP lideri Devlet Bahçeli, 2016 yılında özel bir hastanede kalp ameliyatı olmuştu. Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Turgay Güler’in program yaptığı kanalın sahibi İBB’den 1 milyar 123 milyon TL’lik ihale almış

Beyaz Holding'e bağlı Kanal 7,Haber 7 ve Ülke TV'ye 1 milyar 123 milyon TL para verilmiş. Bu ihaleler de sadece 8 yılda verilmiş

Seyyid Muhammed Bütün: Hz. Muhammed saç ekimini yasakladı, caiz değildir!

Bir tarikatta fıkıh sohbetleri düzenleyen ve 'Hocaefendi' şeklinde anılan Seyyid Muhammed Bütün isimli şahıs, saç ekiminin Hz. Muhammed tarafından yasaklandığını ve "Allah saç ekene ve ektirene lanet etmiştir" şeklinde hadis olduğunu öne sürdü.

Süleyman Soylu: Sabahat Akkiraz konserine ‘izin verin’ diye talimat verdim, engellemek ne demek?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Halk Müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz’ın konserinin Ankara Valiliği tarafından engellenmesi hakkında Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek’in sorusunu yanıtladı. Soylu, konserin engellenmemesi için talimat verdiğini söyledi.

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı!

Habertürk'ün son dakika iddiasına göre Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli hasteneye kaldırıldı. Devlet Bahçeli'nin sağlık durumu hakkında açıklama bekleniyor.