AKP’liler birbirine girdi: “-Seviyesizlik -Terbiye yoksunu”

Hükümet cenahında sular durmuyor. Bu kez kavgaya AKP Milletvekili Yeneroğlu ve Güneş gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güler tutuştu. Salih Tuna ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış da kavgaya dahil oldu.

Hükümet cenahında sular durulmuyor. Bu sefer kavgaya tutuşanlar AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile hükümete yakın Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler oldu.

Güler, Yeni Şafak yazarı Salih Tuna birlikte katıldığı Ülke TV’deki programda, AKP’li Yeneroğlu’nun tutuklanan gazeteci Deniz Yücel’le ilgili “Deniz Yücel gazeteciden ziyade aktivist. Bundan bağımsız olarak tutuklama kararı çok sorunlu. Propaganda kavramı çok geniş yorumlanıyor” ifadelerinin yer aldığı attığı tweet’i eleştirdi. Programda yer alan Salih Tuna ise, AKP’li Yeneroğlu’nun sözkonusu tweet’te “saçmaladığını” belirtti, ama aynı Yeneroğlu’nun Türkiye’nin Almanya’daki lobi faaliyetlerine katkısı olduğunu ve Türkiye lehine mücadele verdiğini belirtti.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/206556203″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/621611166_960x543.jpg?r=pad” caption=”Hükümet cenahında yeni kriz”]

“SEVİYESİZLİK ÖRNEĞİ…”

AKP Milletvekili Yeneroğlu ise Twitter hesabından, Güler’in Ülke TV’de katıldığı ve kendisini eleştirdiği anları paylaşarak “Yanlış bilgi ve gayri ahlaki bir üslup ile hedef göstermek gazetecilik olamaz. Bu resmen başka bir seviyesizlik örneği! Yaptığım açıklamaları çarptırmak, yanlış tercüme etmek, yanlış çıkarım yapmak, bir de üstüne ‘eleman’ demek… İnsan biraz utanır yahu…” ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu ayrıca “Defalarca her platformda, Türkçe ve Almanca ‘hukuki sürece saygı’ çağrısında bulundum. Bunu bariz şekilde çarptırmak ancak art niyet olabilir” dedi.

“TERBİYE YOKSUNU…”

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güler, sosyal medyada bir kullanıcının “Gurbetçiler başta olmak üzere, sayın Yeneroğlu hakkında eleştirileriniz hususunda bir özür borcunuzun olduğunu düşünüyoruz” şeklindeki tepkisine ise “PKK tetikçisi gazeteci görünümlü Deniz Yücel’e destek verdiği için mi?” diye yanıt verdi.

AKP Milletvekili Yeneroğlu, Güler’in bu mesajına “Aktivist kelimesini anlamaktan aciz terbiye yoksunu sözde gazetecilik yapıyor. Yücel de militan edasıyla gazetecilik yapıyordu. Farkın ne?” dedi.

Yeneroğlu sosyal medya hesabından Güler’e tepkisini şöyle sürdürdü:

“Siz oturduğunuz yerden çalıp oynarken ben uluslararası zeminde ülkemin meselelerini anlatmaya çalışıyor, bir de sizin gibilerle uğraşıyorum..

Aktivist tarafsız olmayan, gazetecilik ahlakına aykırı hareket eden manasına gelir İngilizce ve Almancada.Yani militanlık yapana.Ama anlayana.

Kaldı ki hiçbir konuda sizin gibi düşünmek zorunda değilim, ahlaki seviyenize de düşecek değilim. Hukukun diliyle konuşurum, sokağın değil.

Sizin gibileri Deniz Yücel’in adını bile bilmezken ben onların yalanlarıyla, militanlıklarıyla mücadele ediyordum. Biraz gözünüzü açın..”

“YALAN NASIL OLSA BEDAVA…”

Turgay Güler ise Yeneroğlu’nun bu sözlerinin ardından “PKK tetikçisine sahip çıkıp Aktivist ilan ediyor. Bunun yanlış olduğunu söyleyen beni de terörist. At izi it izine karışmış böyle bir şey” diye yazdı. Yeneroğlu’nun bu yanıtı ise “Sahtekarlığa bak: Birisini savunuyormuşum, bu kişiye de terörist diyormuşum. Yalan nasıl olsa bedava, ahlaksızlık gibi…” şeklinde oldu.

TUNA’DAN BAŞDANIŞMANA: KEŞKE HİÇ KONUŞMASA

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AKP Milletvekili Mustafa Akış ise Ülke TV’deki programda konuşan Salih Tuna ve Turgay Güler’e “Keşke daha dikkatli olabilseniz. Sözün şehveti…” diye yazdı ve Yeneroğlu’nun TBMM sitesinde yer alan özgeçmişini gönderdi.

Tuna ise Akış’a “Bu genç ve heyecanlı kardeşimiz, izlemediği veya izleyip de anlamadığı konular hakkında keşke hiç konuşmasa!” diye yanıt verdi.

Turgay Güler ise Başdanışman Akış’a “Siz de Yeneroğlu gibi, bu PKK tetikçisi Deniz Yücel’in tutuklanmasını yanlış mı buluyorsunuz” diye sordu.

Peskov: Putin’in planlarında 5 Mart’ta İstanbul’da Erdoğan’la bir görüşme henüz bulunmuyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in planlarında 5 Mart'ta İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir görüşme yapılmasının henüz bulunmadığını söyledi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Kanal İstanbul yanıtı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 33’ncü ziyaretini Bahçelievler Belediyesi’ne gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hakan Bahadır’dan sunum alan İmamoğlu, gazetecilerin sorularını saha incelemesi yaptığı spor tesisi şantiyesinde yanıtladı.

Kılıçaroğlu’na rakip olmaya hazırlanıyorlar.. Ortak aday formülü!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 28-29 Mart’ta yapılacak 37. Olağan Kurultayı için geri sayım başladı. Gözler Kemal Kılıçdaroğlu’na rakip çıkacak aday ya da adaylarda.

Acı haber gece yarısı geldi… İdlib’te iki şehit daha!

Piyade Uzman Çavuş Soner Enes Baykuş ve Uzman Onbaşı Şükrü Elibol Suriye'nin İdlib bölgesinde düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybetti.

“Kılıçdaroğlu HDP’yi istedi belgesi var” deyince canlı yayına bağlanan Bülent Tezcan gerçeği açıkladı, Perinçek’in gıkı çıkmadı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 7 Haziran seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak görüşmeleri yaptıklarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'ittifakta HDP olmazsa olmaz' dediğini öne sürdü. Perinçek iddiası için "elimde belgesi var" dedi ancak yine gösteremedi. Vatan Partisi ile ittifak görüşmelerini yürüten o dönemki CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yayına bağlanarak Perinçek'in yalanını deşifre etti. 
209,099BeğenenlerBeğen
5,042TakipçilerTakip Et