AKP’li Yalçın Akdoğan: Türk-İş Başkanının, Erdoğan’la samimi bir dostluğu var

Toplu sözleşme konusunda hükümetle anlaşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın 'Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle' sözleri tepki çekmişti.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın kamu işçilerinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanmasının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a söylediği “Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle” ifadeleri mikrofondan duyulmuş ve büyük tepki çekmişti. Atalay daha sonra sözlerinin taşeron işçiler hakkında olduğunu iddia ederek “Bugüne kadar ne ülkemi ne mazlumu ne de işçiyi sattım” demişti.

Atalay’a birçok çevreden tepkiler ve istifa çağrıları sürerken Star gazetesi yazarı AKP’li Yalçın Akdoğan’dan Atalay’a destek geldi. “Atalay, ne işçileri satar, ne hükümetlere ayar vermek gibi bir tavır içine girer” diyen Akdoğan, “Başbakanlara, bakanlara, milletin seçilmiş iktidarlarına ayar vermeye çalışanlar, siyaseti yönlendirme özlemiyle yanıp tutuşanlar çok oldu. Ama Ergün Atalay hiçbir zaman demokrasi, millet ve hukuk karşıtı bir işin içinde olmadı. Onun sendika başkanlığı döneminde yaşanan her türlü doğrudan veya dolaylı müdahale veya ayar verme girişimine karşı aslanlar gibi ortaya atıldı ve demokrasiden yana tavır koydu” ifadelerini kullandı.

Saray’ın Doğu’sundan memuru kandıran sarı sendikacıya destek: Ekmek teknemizi savunan Ergün Atalay ile birlikteyiz

Akdoğan yazısında, Ataly’la Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında çok eskilere dayanan samimi bir dostluk olduğunu yazdı.

Akdoğan’ın ‘Türkiye-İş Başkanı kimseyi satar mı?’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Atalay’ın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la da samimi bir dostluğu, çok eskilere dayanan bir hukuku vardır. Atalay, beraber yol yürüdükleri işçileri de, bir şekilde hukuk olan hiçbir dostunu ve arkadaşını da satmaz. Bunu da çok açık ve şeffaf bir şekilde ortaya koyar, başkaları ne der diye yürüyüşünü değiştirmez.”

Bu görüntüleri izleyen AKP’lilerin yüreği ağzına geliyor

İstanbul'a partisinin İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışı için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davuotoğlu yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı.

Maddi sıkıntı yaşayan 2 çocuk babası kendini kamyonunun önüne astı

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü M.Ç, maddi sıkıntılar nedeniyle Konya Kamyon Garajı’da intihar etti.

CHP Ankara İl Kongresinde gerginlik… “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” dedi kadınların tokadını yedi

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak ’ın, kadınlara ilişkin sözleri ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” demesi üzerine salonda bir anda yuh sesleri yükselirken, kadınlardan da, erkek delegelerden de sert tepki geldi. Partili kadınlar Koçak’ın elinden mikrofonu almaya çalışırken, salonda pet şişeler havada uçuştu.

İmamoğlu’ndan İBB Meclisi’ndeki AKP’lilerin TÜRGEV oyununa hodri meydan: Eşkıyalık bu, yürürlüğe koymayacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu”nun birinci etabı olan “Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı”ndaki ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.

İşte Yaşar Büyükanıt’ın Dolmabahçe’de Erdoğan’ın önüne koyduğu dosya

Hükümete yakın Türkiye gazetesinin yazarı Yücel Koç, Erdoğan ve Yaşar Büyükanıt arasındaki Dolmabahçe görüşmesini yazdı.
209,720BeğenenlerBeğen
4,902TakipçilerTakip Et