AKP’li Yalçın Akdoğan: Türk-İş Başkanının, Erdoğan’la samimi bir dostluğu var

Toplu sözleşme konusunda hükümetle anlaşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın 'Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle' sözleri tepki çekmişti.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın kamu işçilerinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanmasının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a söylediği “Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle” ifadeleri mikrofondan duyulmuş ve büyük tepki çekmişti. Atalay daha sonra sözlerinin taşeron işçiler hakkında olduğunu iddia ederek “Bugüne kadar ne ülkemi ne mazlumu ne de işçiyi sattım” demişti.

Atalay’a birçok çevreden tepkiler ve istifa çağrıları sürerken Star gazetesi yazarı AKP’li Yalçın Akdoğan’dan Atalay’a destek geldi. “Atalay, ne işçileri satar, ne hükümetlere ayar vermek gibi bir tavır içine girer” diyen Akdoğan, “Başbakanlara, bakanlara, milletin seçilmiş iktidarlarına ayar vermeye çalışanlar, siyaseti yönlendirme özlemiyle yanıp tutuşanlar çok oldu. Ama Ergün Atalay hiçbir zaman demokrasi, millet ve hukuk karşıtı bir işin içinde olmadı. Onun sendika başkanlığı döneminde yaşanan her türlü doğrudan veya dolaylı müdahale veya ayar verme girişimine karşı aslanlar gibi ortaya atıldı ve demokrasiden yana tavır koydu” ifadelerini kullandı.

Saray’ın Doğu’sundan memuru kandıran sarı sendikacıya destek: Ekmek teknemizi savunan Ergün Atalay ile birlikteyiz

Akdoğan yazısında, Ataly’la Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında çok eskilere dayanan samimi bir dostluk olduğunu yazdı.

Akdoğan’ın ‘Türkiye-İş Başkanı kimseyi satar mı?’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Atalay’ın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la da samimi bir dostluğu, çok eskilere dayanan bir hukuku vardır. Atalay, beraber yol yürüdükleri işçileri de, bir şekilde hukuk olan hiçbir dostunu ve arkadaşını da satmaz. Bunu da çok açık ve şeffaf bir şekilde ortaya koyar, başkaları ne der diye yürüyüşünü değiştirmez.”

Son Haberler