AKP’li vekillerin kadın tahammülsüzlüğü: Erkekler davalarda mağdur ediliyor

AKP'li vekillerin kapalı yapılan toplantıda, Aile Bakanlığı'nın kadın bakanlığına döndüğünü ve erkeklerin kamu davalarında mağdur edildiğini konuştuğu belirtildi.

207,715BeğenenlerBeğen
7,871TakipçilerTakip Et

AKP’nin Kızılcahamam’da basına kapalı gerçekleştirilen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda kadınlara ilişkin yapılan konuşmalar dikkat çekti.

Geçtiğimiz aydan bu yana AKP’li Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde ölen 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın hayatını kaybetmesine ilişkin şaibeler sürerken ve AKP iktidarında kadına yönelik şiddet ve cinayetler sistematik bir hal almışken, toplantıda AKP’li vekillerin kadınlara yönelik şikayetleri dikkat çekti.

Türkiye gazetesinin aktardığı habere göre AKP’nin Kızılcaham’da düzenlenen kampındaki kapalı toplantıda “kadın-erkek kavgaları sonrası ortaya çıkan kamu davaları” görüşüldü.

ŞİDDET GÖREN VE KATLEDİLEN KADIN AMA MAĞDUR EDİLEN ERKEK

AKP’li milletvekillerinin “Erkekler bu davalarda mağdur ediliyor” dediği öğrenildi. Toplantıda yine bir milletvekilinin “Aile Bakanlığı kadın bakanlığına döndü” şeklinde ifadeler kullandığı aktarıldı.

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ise kadına şiddet konusunda hassas olunmasını istediği ve bir kadın bakanlığının kurulabileceğinden söz ettiği belirtildi.

‘KADIN BAKANLIĞI KURULABİLİR’

Erdoğan’ın şu ifadeleri kullandığı bildirildi: “Ben kadınlarla ilgili yaklaşıma katılmıyorum. Aile Bakanlığının asli görevleri arasında kadın meseleleri var. Belki bakanlık sayısı artar ve bir kadın bakanlığı gelebilir.”

NE OLMUŞTU?

AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde,”Son günlerde özellikle kadın problemlerini konuşurken sürekli şiddeti, ezilmiş kadınları gündeme getirenleri esefle kınıyorum. Bizim kültürümüzde kadına el kalkmaz. Bu bizde yaşanan bir şey değil. Bizim iktidarımızda kadına şiddetin, kadın ve töre cinayetlerinin çoğaldığını iddia edenler, bu şekilde yansıtanlar o gelişmiş dedikleri ülkelerin istatistiklerine de baksınlar. Amerika’da, Avrupa’da acaba yılda kaç tane kadın ölüyor?” ifadelerini kullanmıştı. Kadın örgütlerinden bu sözlere büyük tepki gelmişti.

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son seçim anketi: Erdoğan bir sonraki seçimi kaybedecek

Avrasya Araştırma Şirketi’nin yaptığı yeni araştırmaya göre olası bir seçimde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a oy vereceklerin oranı yüzde 39 düzeyinde kalacak.

Muharrem İnce’den yandaş yayıncılığa tarihi ders: Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak

CHP’li Muharrem İnce, kendisinin konuk olduğu programın bölünerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının canlı olarak verilmesine tepki göstererek canlı yayını terk etti.

Erdoğan: Dünyanın dört bir yanından heyetler ülkemizi ziyaret ediyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılış töreninde konuştu.

Meclis’teki tek sosyalist partinin başkanı net konuştu, AKP’nin sonunu açıkladı!

'Atakan Sönmez'le Satır Arası' programına konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, artan polis şiddetinden, erken seçim tartışmalarına, ittifak söylentilerinden yeni partilere kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Erken seçimin kokusunu alan Kılıçdaroğlu: Bize tezgah kuracaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin odağında bulunduğu tartışmalarla ilgili olarak "Seçim gelecek, gelsin. Biz kazanacağız. Tezgahlar kuracaklar çünkü ayakta duramıyorlar, gidecekler" dedi.
207,715BeğenenlerBeğen
7,871TakipçilerTakip Et