AKP’li vekilden dikkat çeken “Bedelli Askerlik” anketi

AKP eski Milletvekili Cihan Saraç’ın sosyal medyada yayınladığı “Bedelli Askerlik” anketi tartışma yarattı.

207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et

Türkiye’nin takip ettiği Afrin operasyonunun 75. günündeyiz. Operasyonun ne zaman biteceği ve yeni operasyonların gündeme gelip gelmeyeceği konuşulurken sosyal medyada yeni bir tartışma başladı.

AKP eski Milletvekili Cihan Saraç’ın sosyal medyada yayınladığı “Bedelli Askerlik” anketi tartışma yarattı.

AKP eski Milletvekili Cihan Saraç “#BedelliAskerlik Irak ve Suriyedeki terör kolidoru temizlendikten sonra gündeme gelmelimidir?” sorusunu yöneltti. Ankete 2 bin 713 kişi katılırken, katılanların yüzde 83’ü Evet, yüzde 17’si ise Hayır dedi.

Sosyal medyadan anketin Afrin Harekatı sürerken yapılmasına tepkiler gelirken bazı sosyal medya kullanıcıları ise destek verdi.

İŞTE O ANKET…

loading...

Sanki hiç “Kel kafalı bakan” diyen avukatı yargılatmamış gibi

t24 yazarı deneyimli gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Hadi Özışık'ın Youtube kanalındaki röpörtajında söylediği kritik bölümlere dikkat çekti. 

KYK borçlarının yapılandırılması teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

İYİ Parti'nin ödenemeyen KYK borçlarının yapılandırılmasına yönelik teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti’li Türkkan’ın fabrikasına mühür, çiftliğine para cezası… “Sindirmek için her yolu deniyorlar”

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası ilçesindeki yağ fabrikasının orman arazisinde yer aldığı tespit edilen bölümü, Gebze Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi. Dilovası Belediyesi görevlileri ise Türkkan’a ait çiftlikte incelemede bulunarak, yapı belgelerinin ibraz edilmemesi üzerine kaçak olduğu belirlenen bölümlerle ilgili tutanak tutup, 662 bin TL ceza kesti. İYİ Partili ürkkan sıcağı sıcağına açıklama yaptı.

Nâzım neden büyüktü, İsmet Özel neden küçük? 

Modern Türk şiirinin birkaç kurucusundan biri kabul edilen Nâzım Hikmet, gerek edebi gerekse siyasi çevrelerin sert tepkisine yol açabilecek bir çerçevede ele alındı. Aylık yayımlanan Üvercinka dergisinin haziran sayısındaki bir makalede, Nâzım'ın büyüklüğünün örgütsel angajmanından kaynaklandığı, “TKP'siz Nâzım'ın hiçbir öneminin olmadığı” ileri sürüldü. 

CHP’li Altay, ‘Siyasette bazen rakibe iyilik de yapılır’ dedi, Erdoğan’ı böyle uyardı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP'li Altay, 48 gün sonra yeniden çalışmalarına başlayan TBMM'de koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit kabul edilmesi için hazırlanan yasa teklifinin gelmesini istediklerini ancak iktidar partisinin bekçilerle ilgili yasaya öncelik verdiğin söyledi.
207,658BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et