AKP’li vekil Şişli’nin kaymağını yemeye çalışırken o CHP’liye yakalandı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP oylarının yüksek olduğu Çankaya, Kadıköy, Şişli ve Beşiktaş’taki yurttaşları hedef alarak “Ülkenin kaymağını yiyen kesim. Türkiye şaha kalksa da yıkılsa da umurlarında değil” demişti.

CHP Şişli Belediye Başkanı aday adayı Dursun Çaltı, Şişli’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının “kaymağı” yemeye çalıştığını anlattı.

CHP Şişli İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği yapan Dursun Çaltı, sosyal medyada yayımladığı videosuyla devletin kasasına nasıl 200 milyon dolar kazandırdığını anlattı.

Ali Sami Yen stadyumunun 2008 yılında TOKİ tarafından ihaleye çıkarıldığını hatırlatan CHP’li Dursun Çaltı, ihaleyi 224 milyon dolara AKP eski Milletvekili Vahit Kiler’in aldığını belirtti.

Bu ihaleye tek kişinin katıldığını ve çok ucuza gittiğini gazete ilanlarıyla kamuoyu oluşturup mücadele ettiğini ifade eden CHP’li Çaltı, “Israrlı taleplerimiz üzerine ihale bir müddet sonra iptal edildi. Daha sonra başkaları da ihaleye girdi 416 milyon dolara Aşçıoğlu grup aldı. Böylelikle devlete 200 milyon dolar kazandırdık” dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA…

Son Haberler