AKP’li vekil açıkladı: Şahin’in kendisi ve eşi FETÖ’cüdür

İbrahim Şahin, Sabahattin Önkibar'a dava açtı. Önkibar, Tayyar'ı arayınca bu sözler ortaya döküldü.

208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın “İbrahim Şahin FETÖ’cüdür. Karısı FETÖ’cü ablaların yöneticisi yani önderidir.” sözlerini köşesinde aktaran Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar’a eski Samsun Valisi İbrahim Şahin dava açınca Önkibar, Tayyar’ı aradı. Tayyar’ın açıklamalarına bugünkü köşesinde yer veren Önkibar konuştuklarını şöyle aktardı:

“Dava bağlamında mahkemeden ifade için tebligat gelince bir dönem TGRT’de beraber çalıştığım halen Ak Parti Gazıantep Milletvekili olan Şamil Tayyar’ı aradım ve konuyu aktardım… Şamil Tayyar’ın ilk sözü şu oldu:

‘Kesin bilgimle hala ısrarla söylüyorum, İbrahim Şahin FETÖ’cüdür. Karısı FETÖ’cü ablaların lideridir… Her ikisinin telefonunda Bylock bulunmuştur… Bu konuda senin yargılandığın mahkemede tanıklık yapmaya hazırım.’

Araya girip sordum:

-Bu İbrahim Şahin Şahin seni yargıya şikayet etti mi?

Şamil Tayyar:

 -‘Benim hakkımda ceza davası için suç duyurusunda bulunmadı… Sadece 5 bin liralık tazminat davası açtı ama onu da geri çekti yani davada bütün bildiklerimi anlatmamdan korkarak hemen vazgeçti.’

İBRAHİM ŞAHİN’DE BYLOCK VAR

Ve Şamil Tayyar’ın son sözü:

-‘İbrahim Şahin hala soruşturuluyor ki malum Samsun Valiliği görevinden de bu yüzden alındı. Şahin, TRT Genel Müdürü iken işe aldığı yüzlerce isim şimdi FETÖ’den tutuklu… Dediğim gibi İbrahim Şahin’in hem kendisi hem de eşinde Bylock var ve bu konuda yüzde yüz doğru bilgi sahibiyim’

İfadeler tırnak içinde budur ve bana değil, iktidar partisinin vekili Tayyar’a aittir.

Şimdi insafla, iz’anla, ahlakla, kanunla, hukukla cevap verin, bu sunduğum tablonun okuması nedir?

Hakkımda dava açan Yılmaz Zorlu isimli savcıya tanımam, dolayısı ile kesinleşene kadar hakkında kanun dışılığa yorumlanacak zerre bir ima ve isnatta bulunmam. Ancak bu şartlarda dava açan bir isim kafa karıştırmıyor mu?

MİT, HSK ve Adalet Bakanlığı bu savcıyı araştırmalı!”

Didem Arslan’a kızan Mehmet Çilingiroğlu Habertürk’ü terk edip CNN Türk’te Ahmet Hakan’a katıldı!

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözlerinin kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Çilingiroğlu yarım saat sonra CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Halka yardımı engellemeye pes dedirten açıklama… Soylu: İmamoğlu’ndan işkilleniyorum

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakan'ın sorularını cevapladı

Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız

Süleyman Soylu, "100 binin üzerinde uçak ve otobüsle şehir değiştirme talebi var. Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.
208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et