AKP’li şirketlere göre İmamoğlu önde, sandık kaçırma spekülasyonları var

Kısa bir süre önce evinin yakınlarında saldırıya uğrayan ve saldırı ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli'yi işaret eden gazeteci yazar Sabahattin Önkibar, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, İstanbul seçimleri ile ilgili anketlerin AKP'yi sarstığını savundu:

Kısa bir süre önce evinin yakınlarında saldırıya uğrayan ve saldırı ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli’yi işaret eden gazeteci yazar Sabahattin Önkibar, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, İstanbul seçimleri ile ilgili anketlerin AKP’yi sarstığını savundu:

“Daha yeni sonuçlandı bu anketler. Saray’da paniğe neden olan anketlerin yanı sıra sandıkların değiştirilmesi senaryoları ile ilgili söyleyeceklerim var. Sandıklar kaçırılacak, değiştirilecek spekülasyonları yapılıyor.

İstanbul’daki anketler iktidarı sarsıyor. Elimde dört anket sonucu var. Bu anket firmalarının tamamına yakını iktidara yakın firmalar. Muhalefete yakın değiller. Mesela MAK. 11 bin kişi üzerinden bir kamuoyu araştırması yaptı. Ekrem İmamoğlu yüzde 2 önde görünüyor buna göre. Yine iktidara yakın diye adlandırılan Konsensus bin 40 kişiyle bir araştırma yaptı ve orada da Ekrem İmamoğlu iki puan önde görünüyor.

Bir üçüncü araştırmayı yapan Optimar. Bu araştırmaya göre İmamoğlu dört puan önde. Adil Gür’e göre de İmamoğlu iki-üç puan arası önde görünüyor. Tüm araştırma şirketleri İmamoğlu’nu önde gösterince, Binali Yıldırım, ‘Ben kamuoyu araştırmalarına itibar etmiyorum’ diye feveran etmeye çalıştı.

Sandık spekülasyonları başladı. Elbette iddia. Söylenen şu: Sandık oyunları yapılacak, sandıklar değiştirilecek. ‘Elimizde ıslak imzalı tutanaklar var’ denmesin sakın. Bugünden önlem alınsın. Kazanılmış bir seçimi kazanılmamış ilan eden bir anlayış varken, elinizde ıslak imzalı tutanaklar olsa bile bir şey değişmez. Sandıkların kapalı kapılar ardında değiştirileceği iddiaları yaygın olarak dillendirilmeye başladı.”

Davutoğlu Erdoğan’ı zayıf noktasından vurdu: Oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz

Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Davutoğlu, "Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz" dedi.

Bu görüntüleri izleyen AKP’lilerin yüreği ağzına geliyor

İstanbul'a partisinin İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışı için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davuotoğlu yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı.

Maddi sıkıntı yaşayan 2 çocuk babası kendini kamyonunun önüne astı

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü M.Ç, maddi sıkıntılar nedeniyle Konya Kamyon Garajı’da intihar etti.

CHP Ankara İl Kongresinde gerginlik… “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” dedi kadınların tokadını yedi

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak ’ın, kadınlara ilişkin sözleri ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” demesi üzerine salonda bir anda yuh sesleri yükselirken, kadınlardan da, erkek delegelerden de sert tepki geldi. Partili kadınlar Koçak’ın elinden mikrofonu almaya çalışırken, salonda pet şişeler havada uçuştu.

İmamoğlu’ndan İBB Meclisi’ndeki AKP’lilerin TÜRGEV oyununa hodri meydan: Eşkıyalık bu, yürürlüğe koymayacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu”nun birinci etabı olan “Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı”ndaki ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.
209,711BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et