AKP’li şirketlere göre İmamoğlu önde, sandık kaçırma spekülasyonları var

Kısa bir süre önce evinin yakınlarında saldırıya uğrayan ve saldırı ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli'yi işaret eden gazeteci yazar Sabahattin Önkibar, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, İstanbul seçimleri ile ilgili anketlerin AKP'yi sarstığını savundu:

208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et

Kısa bir süre önce evinin yakınlarında saldırıya uğrayan ve saldırı ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli’yi işaret eden gazeteci yazar Sabahattin Önkibar, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, İstanbul seçimleri ile ilgili anketlerin AKP’yi sarstığını savundu:

“Daha yeni sonuçlandı bu anketler. Saray’da paniğe neden olan anketlerin yanı sıra sandıkların değiştirilmesi senaryoları ile ilgili söyleyeceklerim var. Sandıklar kaçırılacak, değiştirilecek spekülasyonları yapılıyor.

İstanbul’daki anketler iktidarı sarsıyor. Elimde dört anket sonucu var. Bu anket firmalarının tamamına yakını iktidara yakın firmalar. Muhalefete yakın değiller. Mesela MAK. 11 bin kişi üzerinden bir kamuoyu araştırması yaptı. Ekrem İmamoğlu yüzde 2 önde görünüyor buna göre. Yine iktidara yakın diye adlandırılan Konsensus bin 40 kişiyle bir araştırma yaptı ve orada da Ekrem İmamoğlu iki puan önde görünüyor.

Bir üçüncü araştırmayı yapan Optimar. Bu araştırmaya göre İmamoğlu dört puan önde. Adil Gür’e göre de İmamoğlu iki-üç puan arası önde görünüyor. Tüm araştırma şirketleri İmamoğlu’nu önde gösterince, Binali Yıldırım, ‘Ben kamuoyu araştırmalarına itibar etmiyorum’ diye feveran etmeye çalıştı.

Sandık spekülasyonları başladı. Elbette iddia. Söylenen şu: Sandık oyunları yapılacak, sandıklar değiştirilecek. ‘Elimizde ıslak imzalı tutanaklar var’ denmesin sakın. Bugünden önlem alınsın. Kazanılmış bir seçimi kazanılmamış ilan eden bir anlayış varken, elinizde ıslak imzalı tutanaklar olsa bile bir şey değişmez. Sandıkların kapalı kapılar ardında değiştirileceği iddiaları yaygın olarak dillendirilmeye başladı.”

Mansur Yavaş’tan yardım kampanyalarını engelleyen iktidara insanlık dersi!

Mansur Yavaş, "Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a zor soru: Burada bir terslik yok mu?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu talimat verdi, Vakıfbank İBB’nin ve Ankara BB’nin bağış hesaplarına bloke koydu

Bugün Süleyman Soylu imzasıyla İçişleri Bakanlığı’ndan Valiliklere, Jandarma’ya ve Emniyet’e gönderilen, belediyelerin yardım toplamasının yasa dışı olduğuna dair yazıdan sonra Vakıfbank İBB’nin hesabına bloke koydu.

“Man adası gibi adalara kaçırılan vergiyi hazineye kaydet” diyen Engin Altay’dan Erdoğan’ın kampanyasına sert tepki

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan korona pandemisi nedeniyle başlattığı kampanyaya tepki göstererek, Erdoğan'a bu kampanyaya gerek kalmayacağını söylediği 10 maddelik bir öneri sundu.

Yardım kampanyası başlatan İmamoğlu ve Yavaş’a soruşturma tehdidi!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyeleri soruşturma açmakla tehdit etti.
208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et