Cumartesi / 27 Şubat 2021

AKP’li isimlerden ”30 bin doz Pfizer teşkilatlara dağıtılacak” paylaşımı

AKP’li iki ismin Twitter üzerinden 30 bin Pfizer’ın korona aşısının teşkilatlara dağıtılacağını söylemeleri gündeme bomba gibi düştü. Olayın Türkiye gündemine oturmasıyla birlikte geri adıma atan partililer “İroni yaptıklarını” savundu.

AKP MKYK üyelerinin de öncelikleri olmamasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte aşı olmaları dikkat çekmişti.Geçtiğimiz gün sosyal medyada gündeme gelen bir diyalog ise tartışmaları alevlendirdi.Türkiye’ye Çin’in korona aşısından önce Alman Pfizer aşısının getirildiği tartışmaları devam ederken, Twitter’da AKP’li iki ismin 30 bin doz Pfizer aşısının parti teşkilatlarına dağıtılacağını söylediği görüldü.AKP Ankara İl Gençlik Kolları eski Başkan Yardımcısı Muhammet Kazdal, Twitter hesabından AKP teşkilatları için “Teşkilata 30 bin pfizer gelmiş diyorlar ne iş” ifadelerini kullandı. Kazdal’ın paylaşımını doğrulayan ancak miktarın yetersiz kaldığını dile getiren isim ise AKP Ankara İl Yöneticisi Abdurrahman Özkan oldu. Özkan, “O kadar yeter mi ya” yorumunda bulundu.İkilinin mesajlaşmaları Türkiye’nin gündemine oturdu. Binlerce mesaj ve tepki paylaşımı geldi.

Gelen tepkilerin ardından geri adım atan iki AKP’li isim, gündemdeki iddialarla dalga geçtiklerini belirtme gereği hissederek “ironi yaptık” ifadelerini kullandı.Fakat bu sefer de Özkan ve Kazdal’a “dalga geçilecek konu mu?” tepkileri geldi.

Son Haberler