AKP’li Hilal Kaplan: İmamoğlu vatandaşın hayatıyla oynuyor

AKP'deki 'Pelikancılar' denen ekibin önde gelen ismi ve Sabah yazarı Hilal Kaplan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu "vatandaşın hayatıyla oynamak"la suçladı.

207,670BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et

Koronavirüs salgını koşullarında her gün milyonlarca emekçi, sağlığı pahasına ya ücretsiz izin ya da zorunlu mesai dayatmasıyla işine gitmeye devam ediyor. AKP’nin sıkı ‘Reis’çiliğiyle bilinen kalemşörleri ise gözleri Saray’dan uzaklaştırıp gerçeği ters yüz etmekteki maharetlerini sergiliyor.

AKP’nin yayın organlarından Sabah‘ın yazarı Hilal Kaplan, bugünkü yazısıyla bu konudaki ustalığını konuşturup sözkonusu misyonunun gereğini yerine getirdi. Kaplan, koronavirüs salgınına karşı aldığı toplu ulaşımda kısıtlama tedbiriyle ilgili olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “vatandaşın hayatıyla oynamak”la suçladı.

Kaplan’ın bugünkü (27 Mart 2020) yazısında ilgili bölüm şöyle:

“İmamoğlu ne yapıyor?

İçişleri Bakanlığı, toplu ulaşım araçlarının doluluk oranının yüzde 50’yi geçmemesi yönünde genelge çıkarttı. Fakat aynı hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 30 İETT hattını iptal etti. Aynı şekilde metro ve metrobüs sefer sayılarında da düşüklük yaşandı.

Sosyal mesafenin korunmasına dair bu kadar uyarı yapılmışken, İmamoğlu, virüsün en çok yayıldığı ikinci alan olan toplu ulaşımda bu kesintilere giderek vatandaşın hayatıyla oynuyor. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerekir.”

loading...

12 YORUM

  1. İşiniz hep iftira atmak,durumu çarpıtmak.ayıptır.bir defada doğruyu ikrar edin be! adam iyi şeyler yapmaya çalışıyor,siz karalamaya…

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.

CHP’li Engin Altay’dan Erdoğan’a: Bu kepazelikten hiç mi haberin olmadı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplatısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘ihanet’ göndermesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTON, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) tarafından “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi Altın (Gold)” seviye ile belgelendirildi.

17 gün süren esaret sona erdi, Eren Yıldırım tahliye edildi

CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım serbest bırakıldı.

Feyzioğlu 80 baroya karşı! ‘Bildiriyi okumam’ dedi

Metin Feyzioğlu’nu iktidarla pazarlık yapmakla suçlayan başkanlar, Feyzioğlu’ndan çalışmaya karşı 80 baro olarak ortak bildiri hazırlamaları halinde bunu okuyup okumayacağını sordu. Feyzioğlu ise “Okumam” yanıtını verdi.
207,670BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et