Salı / 27 Ekim 2020

AKP’li Güngören Belediyesi’nin milyonluk ihalesi yine AKP’li isme gitti

205,029BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüsü salgını nedeniyle alınan önlemler birçok kişiyi ekonomik olarak zor durumda bıraktı.

Sözcü’de yer alan habere göre. yerel yönetimler bu zor günleri aşmak için ilçelerinden yaşayan vatandaşlara yardımda bulunmak için seferber oldu. Ancak bazı AKP’li belediyelerin bu dönemde vatandaşa dağıtmak üzere alım yapmak için açtığı ihalelerin, “tanıdık” firmalara gitmesi dikkat çekti.

15 BİN GIDA KOLİSİ İHALESİ

Bu durumun son örneği AKP’li Güngören Belediyesi’nde yaşandı. Güngören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, pandemi nedeniyle 15 bin adet temel gıda kolisi almak üzere 22 Nisan’da ihale düzenledi. Yaklaşık maliyeti 2 milyon 256 bin TL olan ihaleyi 2 milyon 130 bin 400 liralık teklifin sahibi Balcıoğlu Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı. Şirket ile 27 Nisan günü sözleşme imzalandı.

2002’DEN BERİ AKP’DE SİYASET YAPIYOR

Söz konusu ihaleyi kazanan Balcıoğlu Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin hissedarı Ayhan Balcı, uzun yıllardır AKP’de siyaset yapıyor. Balcı, 2002 yılında AKP Zeytinburnu ilçe teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı.  2011 yılına kadar AKP Zeytinburnu ilçe teşkilatında çeşitli birimlerde başkan ve başkan yardımcılığı görevleri üstlendi.  15 Ocak 2011 tarihine AKP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanı iken görevinden istifa ederek İstanbul 2. bölgeden AKP milletvekili aday adayı oldu. Ancak seçimlerde aday listesine giremedi. Balcı, Kızılay Zeytinburnu Şubesi’nin de başkanı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Faruk Bildirici’den Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet’e: Aktardıkları ‘bilgi’ değil, okuru yanıltıyor

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, kaleme aldığı bugünkü yazısında eleştirdiği Yeni Şafak Yazarı Mehmet Acet'in kendisine verdiği yanıtı değerlendirdi. Acet'in, “İsminin gizli tutulması kaydıyla konuşan...

Bizimkiler’in Abbas’ına veda…

Bizimkiler dizisinin Abbas'ı Hikmet Karagöz vefat etti!

Trump mı Biden mı önde? İşte son anket sonuçları

ABD'deki seçimlere günler kala son anket sonuçları açıklandı. Buna göre Joe Biden, rakibi Donald Trump'ın 7,9 puan önünde bulunuyor.

Cem Yılmaz’ı kızdıran iddia

Komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz, gösterilerinin bilet fiyatlarına yönelik haberlere sert sözlerle tepki gösterdi.

Mustafa Sarıgül’den Cumhur İttifakı iddialarına yanıt geldi!

Cumhur İttifakı'na katılacağı iddia edilen Mustafa Sarıgül, İsmail Saymaz'a konuştu. İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Mustafa Sarıgül, yeni partisinin yol haritasını açıkladı.