AKP’li eski bakan Doğan Yayın İlkeleri Kuruluna atandı

Doğan Yayın İlkeleri Kuruluna AKP'de devlet bakanı olarak görev yapmış, ilahiyatçı Prof. Mehmet Aydın, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan vekili Prof. Adem Sözüer ve Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi ve yazar Soli Özel yeni üyeler olarak atandı.

2012 yılında oluşturulan Doğan Yayın İlkeleri Kuruluna, AKP hükümetlerinde devlet bakanı olarak görev yapmış, ilahiyatçı Prof. Mehmet Aydın, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan vekili Prof. Adem Sözüer ve Kadir Has Üniversitesi öğretim üyesi ve yazar Soli Özel yeni üyeler olarak atandı.

Prof.Nevzat Yalçıntaş’ın vefatı ve Prof.Turgut Tarhanlı ile Prof.Yasemin İnceoğlu’nun ayrılmaları nedeni ile kurulun üç üyeliği boşalmıştı. Kurul Başkan Vekili Büyükelçi Volkan Vural, yaptığı açıklamada Prof.Yalçıntaş, Prof.Tarhanlı ve Prof.İnceoğlu’nun kurul çalışmalarına çok değerli katkılar yapmış olduklarını hatırlatmış,gönüllülük esasına dayanan bu çalışmaları için kendilerine şükran duyduklarını belirtmiş ve yeni atamaların kurul’a güç katacağına inandığını söylemiştir.

Yayın İlkeleri Kurulu’nun önümüzdeki günlerde Doğan Medyası yöneticilerinin de katılımı ile Doğan holding onursal Başkanı Aydın Doğan’ın başkanlığında toplanağı belirtildi.

ABANT PLATFORMU BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMIŞTI

Doğan Yayın İlkeleri Kuruluna AKP döneminde bakanlık da yapmış Prof. Mehmet Aydın’ın atanması dikkat çekti. Aydın, Gülen Cemaati’ne yakın Kültürlerarası Diyalog Platformu ve Abant Platformu Başkanı olarak da görev yapmıştı.

SON DAKİKA… Hatay Valisi’nden yeni açıklama: Şehit sayısı 29’a yükseldi, 36 yaralı var!

Hatay Valisi İdlib'deki saldırıda şehit olan asker sayısının 29'ye yükseldiğini açıkladı. Hastanelerde 36 yaralı var.

Erdoğan İdlib sessizliğini korurken damadı konuştu: Allah ordumuzu muzaffer kılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından sessizliğini korurken hükümetten Damat Berat Albayrak'tan tweet geldi.

Reuters: İdlib’de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti

Reuters'ın Britanya merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdığı haberine göre İdlib'de en az 34 Türk askeri hayatını kaybetti.

İdlib’teki şehit haberlerinin ardından Erdoğan’dan acil toplantı kararı

Güvenlik zirvesi AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.

İdlib’ten korkunç haber: 9 şehit çok sayıda yaralı

İdlib'deki çatışma haberlerine ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi.
209,096BeğenenlerBeğen
5,076TakipçilerTakip Et