Pazartesi / 25 Ocak 2021

AKP’li anketçiden şaşırtan Adalet Yürüyüşü yorumu: Yüzde verdi…

Adalet Yürüyüşü’ne her kesimden destek var. Hatta AKP’li isimler dahi yürüyüşü destekleyen açıklamalar yapıyor. O isimlere bir yenisi daha eklendi. AKP’li anket şirketinin sahibi Mehmet Ali Kulat, Adalet Yürüyüşü’nün siyasette bir milat olacağını söyledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve 9 Temmuz’da Maltepe’deki büyük mitingle sonlanacak Adalet Yürüyüşü’ne toplumun her kesiminden destek artarak devam ediyor.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AKP tabanının da yürüyüşe olumlu baktığını ifade ederek, “Çünkü Türkiye’de adalete ihtiyacı olan herkes kabul ediyor” dedi.

Kulat şunları kaydetti:

“Adalet Yürüyüşüne destek yüzde 40’ın üstünde seyrediyor. Bu destek, CHP’nin son seçimde aldığı oy oranının çok üzerinde. Provokasyon olmaz ve yürüyüş başarı ile sonuçlanırsa Türk siyasetinde bir milat olur. Muhalefet ilk defa sivil inisiyatif adına bir eylem başlatmış ve başarmış olacaktır. Sonucun nereye gideceğini ve nereye evrileceğini zaman gösterecek. Ama vatandaş ilk defa farklı bir muhalefet anlayışı ile karşılaşmış olacak.”

“Toplumda yürüyüşe yönelik provokasyon endişesi olduğuna da dikkat çeken Kulat, “Provokasyon endişesi AKP’lilerde daha fazla var” dedi.

Son Haberler