AKP’den ‘Cebindeki telefonu kaça aldın?’ krizi için açıklama

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Mahir Ünal’ın “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye “Cebindeki telefonu kaça aldın?” karşılığını vermesine ilişkin soru üzerine, “Mahir Bey aslında birkaç defa ifade etmeye çalıştı. Bir espri ile beraber o çiftçimizle sohbetini anlatıyor. Espri yapıyor…” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Mahir Ünal’ın “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye “Cebindeki telefonu kaça aldın?” karşılığını vermesine ilişkin soruya yanıt verdi.

Turan, Ünal’ı, “Mahir Bey’in ifade ettiği mesele, aslında birkaç defa ifade etmeye çalıştı. Çiftçilerimizin devletin büyük desteği ile beraber sorunları çözmeye çalıştığımız bir hakikat. Mahir Bey, bir espri ile beraber o çiftçimizle sohbetini anlatıyor. Espri yapıyor. Biz çiftçilerin dertlerini biliyorum ama bunların çözümü de bizden başkası değil. Sayın Mahir Bey, burada bir ironiyle beraber yaptığı bir espridir, çiftçilerimizin dertlerini en çok bilen birisidir” sözleriyle savundu.

Son Haberler