AKP’de seçim krizi: Beni aday göstermezseniz başka partiye geçerim!

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Sibel Eraslan, “Perşembe ve Cuma günlerini Aydın ve Muğla'da, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'u takip ederek geçirdim” diyerek dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et

“AK Parti dava bilincini yeniden hatırlamalı” başlıklı köşesinde; Numan Kurtulmuş’un “niyetlerimizi tazeleyeceğiz” ifadesine işaret eden Eraslan “16 yıldır başta olan ve seçimleri sürekli kazanan bir parti için nasıl bir anlamı vardı, niyet tazelemenin… Siyaseti bir dava olarak görmek, siyaseti bir güç ve maddi kazanım olarak tarif etmek elbette birbirinden farklı şeylerdi… Doğrusu ben bu ifadeyi, dava bilincini tazelemek olarak okudum…” değerlendirmesinde bulundu.

Sibel Eraslan, Emine Erdoğan ile birlikte… 

“BAŞKA PARTİYE GEÇERİM’LER”

“Ege’deki bu heyecanlı toplantıları takip ettikten sonra, uçağa geciktiğim için İstanbul yerine Ankara’ya döndüm. Başka bir yere inmiştim” diyen Sibel Eraslan, şöyle devam etti:

“Gazeteci kulisleri, Çukurambar şayiaları, telefon diplomasileri, sosyal medya atakları… Beni veya falanca akrabamı aday göstermezseniz başka partiye geçerim’ler, AK partili olduğu halde AK parti asla kendi başına seçimi kazanamaz, şu adayı göstermek gerek yollu akıl öğretmeler, hesaplar, hesaplar, hesaplar…

Valla hayret ettim…

AK Parti’nin muhalefette olduğu Aydın ve Muğla’da kendisinden şüphesi yok! AK Parti’nin 1994’ten beri iktidarda olduğu İstanbul ve Ankara’da kendisinden şüphesi mi var?

Kim çıkartıyor bu şantaj tınılı söylenceleri… ‘Ben olmazsam olmaz’ cümlesini söyleyenler, mensubu oldukları partiyi küçük düşürdükleri kadar ürkütücü bir saplantının esiri olduklarını da farkındalar mı acaba…”

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a zor soru: Burada bir terslik yok mu?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu talimat verdi, Vakıfbank İBB’nin ve Ankara BB’nin bağış hesaplarına bloke koydu

Bugün Süleyman Soylu imzasıyla İçişleri Bakanlığı’ndan Valiliklere, Jandarma’ya ve Emniyet’e gönderilen, belediyelerin yardım toplamasının yasa dışı olduğuna dair yazıdan sonra Vakıfbank İBB’nin hesabına bloke koydu.

“Man adası gibi adalara kaçırılan vergiyi hazineye kaydet” diyen Engin Altay’dan Erdoğan’ın kampanyasına sert tepki

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan korona pandemisi nedeniyle başlattığı kampanyaya tepki göstererek, Erdoğan'a bu kampanyaya gerek kalmayacağını söylediği 10 maddelik bir öneri sundu.

Yardım kampanyası başlatan İmamoğlu ve Yavaş’a soruşturma tehdidi!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyeleri soruşturma açmakla tehdit etti.

MHP’li Enginyurt Erdoğan’a ‘Sayın genel başkanımız’ dedi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için "Genel Başkanımız" ifadelerini kullandı.
208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et