AKP’de kayyum çatlağı: Diyesin ki Bilo yoktur…

Üç Kürt iline - Diyarbakır, Van, Mardin - 18 Ağustos gecesi bir dizi operasyonun ardından atanan kayyumlarla ilgili tartışmalar sürüyor.

Genel görüş, kayyu uygulamasının AKP’ye desteğin daha da düşmesine neden olacağı yönünde.

Ancak kayyum atamalarının sadece muhalifleri değil AKP içindeki kimi kesimleri de rahatsız ettiği iddiası ortaya atıldı.

Habertürk Gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP içinde halen etkin bir isimle konuştuğunu ve kendisine, kayyum atamalarının AKP’ye zarar verdiği yönündeki görüşlerine rağmen yeni kayyumların bölgeye gönderildiğini söylediğini aktardı.

Söz konusu AKP’li ismin, “Çok çabaladık, siyaseten nelere mal olacağını anlattık, ne dediysek hepsi de oldu; artık bitti. Diyesin ki Bilo yoktur…” ifadelerine yazısında yer veren Sarıkaya, “Bunları söyleyen AK Part Güneydoğu Anadolu kadrolarında üst düzey görev almış, bugün de etkin konumda bulunan isim. Yerel genel seçim öncesi AK Parti yönetici kadrolarının hemen hepsine kayyım atamasının yanlış olduğunu anlatmışlar. Hatta seçimden hemen önce kayyımların görevlerini, belediye meclislerinden çıkacak seçilmişlere terk etmesinin fayda getireceğinden söz etmişler. Önerilerinin hiçbiri yerine gelmemiş” ifadelerini kullandı.

Aynı kaynağın, yerel seçimlerde AKP’nin daha önce atanan kayyumlar nedeniyle büyük bir destek kaybına uğradığı sözlerini aktaran Sarıkaya, Diyarbakır, Van ve Mardin’e kayyım atanmasının aslında bayrak öncesinde beklendiğini belirtti.

Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya’nın da bir basın toplantısı ile kayyım atamanın yanlışlarına dikkat çektiğini hatırlatan Sarıkaya, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun kayyım atamalarını eleştiren yorumları için de şu ifadeleri kullandı

“Dikkat çeken parti kurma çalışmasında bulunan Ali Babacan’a desteği ile bilinen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yine parti kurma çabasında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kayyım atamasına tepkiler. Anlaşılıyor ki onlar da parti içinden yükselen sesleri dinlemiş.”

En çok okunan haberler

Muharrem İnce’ye tuzak soru soran Nagehan Alçı fena yakalandı… 24 Haziran’da Erdoğan’a oy vermediği böyle deşifre oldu!

Programda cemaatler ve tarikatların tartışıldığı bölümde Nagehan Alçı, Muharrem İnce'ye "Süleymancılar'la görüştünüz, seçimde sizi desteklediler" deyince ortalık karıştı. 

İsmail Saymaz anlattı dinleyenin nutku tutuldu

Gazeteci yazar İsmail Saymaz Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın konuğu olduğu programda yeni kitabı Şehvetiye Tarikatı'ndaki korkunç detayları açıkladı. 

Şevket Çoruh’a bıçaklı saldırı

Arka Sokaklar dizisinin Mesut komiseri oyuncu Şevket Çoruh kişisel Twitter hesabından İzmir’de eli bıçaklı saldırganlar tarafından darp edildiğini duyurdu.

Nevşin Mengü’den Devlet Bahçeli’ye çok konuşulacak İmamoğlu cevabı!

Gazeteci Nevşin Mengü, bugün Bayburt'ta konuşan Devlet Bahçeli'nin 'kırık sandalye' açıklamasına gönderme yaptı.

MHP’li başkan tarafından eşine ve annesine küfür edilen Yaşar Okuyan canlı yayında yanıt verdi: İşte sen bu kadına küfür ettin ulan!

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP’li Yaşar Okuyan'ın MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerine MHP'den hakaretle yanıt gelmişti. 

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin: Şaka maksadıyla çektim

Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez Temmuz ayında bir mağazada kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanmıştı. Çerkez savunmasında 'Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim' dedi.

“Ceylan Önkol’un annesi ile Eren Bülbül’ün annesini birleştirmeyen, ayrıştıran bir dilden barış çıkmaz”

Tutuklu CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem sosyal medya hesabından HDP önünde eylem yapan annelere ilişkin açıklama yaptı. 

Fatih Altaylı mutfaktaki maharetine laf ettirmedi: Bu önyargı niye aya giderim demedim!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde iyi yemek yaptığını iddia ederken yemek tarifi verdi. 

Karamollaoğlu “anahtar partiyiz” diyen Akşener’i hedef aldı: Anahtar var, maymuncuk var!

SP Lideri Karamollaoğlu, İslam Birliği Araştırmaları Merkezi’nce Ankara'da düzenlenen 'İslam Dünyasının Geleceği ve Filistin' konulu 'İslam Birliği Kongresi’nin açılışında konuştu.

Nevşin Mengü’den Devlet Bahçeli’ye çok konuşulacak İmamoğlu cevabı!

Gazeteci Nevşin Mengü, bugün Bayburt'ta konuşan Devlet Bahçeli'nin 'kırık sandalye' açıklamasına gönderme yaptı.

Donald Trump duyurdu: Usame bin Ladin’in oğlu öldürüldü

ABD Başkanı Donald Trump, Usame bin Ladin'in oğlu Hamza bin Ladin'in öldürüldüğünü duyurdu

Türkiye yazarı: Şarkı söylemek ve dinlemek haramdır

Türkiye gazetesi yazarı ilahiyatçı Osman Ünlü, "Her türlü teganni, yani çalgı ile şarkı söylemek ve dinlemek haramdır" dedi.