AKP teşkilatı İBB binalarını ödeme yapmadan kullanmış

AKP’nin İstanbul teşkilatına bağlı Kartal ve Bahçelievler ilçe başkanlıklarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait taşınmazları uzun süredir ödeme yapmadan kullandığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre İBB Meclisi’nin dünkü oturumunda belediyeye ait taşınmazların ecrimisil (işgal tazminatı) ödenerek kullanılmasına ilişkin bazı bilgiler açıklandı.

CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Kartal’daki bir yapıyı örnek göstererek, AKP ilçe teşkilatının bu yapıyı 2014-2019 yılları arasında hiçbir ödeme yapmadan kullandığını ifade etti. AKP Kartal teşkilatının belediyeye 240 bin 548 lira borcu bulunduğunu belirten Balyalı, “Tahliye ve icra işlemleri başlatılmış olup verilen süreye rağmen hala icra bedeli ödenmemiştir” dedi.

CHP’li İBB Meclis Üyesi Ali Haydar Kahraman da benzer bir örneği Bahçelievler ilçesi için verdi. Kahraman, AKP Bahçelievler İlçe Başkanlığı’nın da 2015 yılında beri İBB’ye ait taşınmazda ‘işgalci’ olduğunu, bugüne kadar hiçbir ödeme yapmadığını açıkladı.

Oturumda bulunan AKP’li üyelerin konuya ilişkin açıklama yapmadığı belirtildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.

Yasak soruları açıklayan gazeteci: Abartmıyorum soracağım 20 soruyla Erdoğan’ın en az 6 puanını düşürürüm

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte basının sorularından kaçmadığını ama artık iktidarda tutunabilmek için sorulardan kaçındığını aktardı. 

İyi Parti’li vekil Meral Akşener’e zehir zemberek sözleri sonrası istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Ok, "Emperyalist Soros vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen Soros'çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir" dedi.

FETÖ’cü istihbaratçının akılalmaz kopya düzeneği!

FETÖ firarisi eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Coşkun Çakar'ın açık öğretim ortaokul sınavına giren eşi Güler Çakar'ın sınavı geçmesi için istihbarat aracına kopya düzeneği kurdurduğu tespit edildi. Coşkun Çakar ile yanında bulunan şahsın soruların cevaplarını telsiz kulaklık aracılığıyla Gül Çakar'a bildirerek sınavda kopya çekmesini sağladıkları anlaşıldı. Film senaryolarını aratmayan kopya hırsızlığının görüntüleri de Çakar'ın villasında ele geçirilen dijital arşivinden çıktı.

CHP’de “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” kavgası!

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak’ın, cinsiyetçi söylemi ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” sözünü kullanınca, salonda önce yuh sesleri yükseldi, ardından da Koçak’a pet şişe fırlatıldı.
209,699BeğenenlerBeğen
4,904TakipçilerTakip Et